Arsenal demolirao Benfiku, Sančez debitovao, Sanogo postigao 4 gola

Arsenal je rezultatom 5 – 1 pobedio Benfiku na prvoj utakmici Emirejts kupa. Četiri gola za “tobdžije” postigao je Jaja Sanogo, a za tim Arsenal Vengera je debitovao Aleksis Sančez, koji je ovog leta stigao iz Barselone.

“Tobdžije” su za dvadeset minuta igre u prvom poluvremenu postigle četiri gola, a već u petom minutu nastavka golman portugalskog tima je i po petu put savladan.

Pored Sanoga u strelce se upisao i Džoel Kembel. Arsenal je preko viskog napadača poveo u 26. minutu. U 40. je na 2-0 povisio Kembel posle lepog dodavanja Arona Remzija. Do odlaska na odmor Sanogo je još dva puta zatresao mrežu. Već u 49. dvadesetjednogodišnji Francuz postiže svoj četvrti gol.

Sančez je odigrao poslednjih petnaestak minuta utakmice.

Arsenal: Martinez, Bellerin, Chambers, Monreal (Miquel 73), Gibbs, Flamini (Arteta 60), Campbell (Sanchez 73), Ramsey (Wilshere 60), Rosicky (Coquelin 60), Oxlade-Chamberlain (Cazorla 46), Sanogo (Akpom 73).