Arsenal se obrukao: “Tobdžije” poražene 3-1 od Monaka na Emirejtsu

Monako je u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona na gostovanju trijumfovao nad Arsenalom rezultatom 3-1.

Sve do 91. minuta bilo je 2-0 za goste, a gol Aleksa Okslejd-Čemberlina je vratio nadu “tobdžijama”.

Međutim, u četvrtom minutu nadoknade gosti su postigli i treći gol, čime je Arsenal pred revanš doveden u veoma neprijatnu situaciju.

Tokom čitavog prvog poluvremena Arsenal nije imao ni jedan šut u okvir gola, a gosti su zahvaljujući maloj dozi sreće na odmor otišli sa prednošću od 1-0. Džefri Kongdogbija je šutirao, a lopta se od Pera Mertesakera odbila u gol.

Dimitar Bervatov je posle sjajnog kontranapada povećao prednost svog tima da bi u nadoknadi obe ekipe postigle po gol.

Janik Fereira-Karasko je u poslednjim trenucima utamice postavio konačan rezultat.

– Bila je ovo užasna noć. Čestitam Monaku. Mi smo radili pogrešno i u odbrani i u napadu. Prilike nismo iskoristili, a u odbrani smo delovali samoubilački – rekao je Arsen Venger.