Arsenal se vraća u formu – Levica Lukaša Podolskog zakucala „Čekićare“

U poslednjem meču 34. kola Premijer lige, Arsenal je u londonskom derbiju nakon preokreta pobedio Vest Hem i osvojio sva 3 boda te će barem do srede noćiti na 4. mestu.

„Tobdžije“ su savladale rivalski klub iz Londona identičnim rezultatom kao u prvom delu sezone (3:1). Kim Kalstrom je po prvi put zaigrao od početka a Loran Košjelni se našao u prvoj postavi nakon lakše povrede, dok je levog beka igrao Tomas Vermalen.

Znalo se i pre početka meča da je pobeda imperativ i da bi sve osim tri boda bilo katastrofa za tim iz severnog Londona. Vest Hem je na sredini tabele praktično siguran kada je reč o opstanku i pobeda u sledećem meču protiv Kristal Palasa bi to verovatno i potvrdila, dok je sa Arsenalom situacija drugačija. Trenutno imaju jedan bod više od Evertona, ali i utakmicu više. Everton dočekuje upravo Kristal Palas sutra na Gudisonu i to bi trebalo da budu sigurna tri boda za liverpulske „plavce“. [pullquote]Na početku susreta sa Vest Hemom Arsenal je i dalje delovao kao nesigurna ekipa koja strahuje od neuspeha, i prvih trideset minuta bila su preslikana sa utakmice protiv Vigana. Arsenal je imao posed lopte ali ništa nije radio sa njim. Iznenađenje je došlo u 40. minutu kada je, posle loše reakcije u odbran, i Met Džarvis postigao pogodak za „Čekićare“.[/pullquote]

Međutim, imaće „Tobdžije“ šansu da na kraju i ostanu na četvrtoj poziciji jer Everton dočekuje Mančester siti kao i Mančester junajted pre kraja sezone, dok je Arsenal apsolutni favorit u preostale četiri prvenstvene utakmice.

Na početku susreta sa Vest Hemom Arsenal je i dalje delovao kao nesigurna ekipa koja strahuje od neuspeha, i prvih trideset minuta bila su preslikana sa utakmice protiv Vigana. Arsenal je imao posed lopte ali ništa nije radio sa njim. Iznenađenje je došlo u 40. minutu kada je, posle loše reakcije u odbran, i Met Džarvis postigao pogodak za „Čekićare“.

Međutim odgovor Vengerovih pulena bio je munjevit i samo 4 minuta kasnije Santi Kazorla upošljava Lukaša Podolskog posle greške u odbrani, a ovaj svojom ubojitom levicom matira golmana Adrijana.

Na pauzu se otišlo sa povraćenim samopouzdanjem i Arsenal je u nastavku igrao svoju igru. Santi Kazorla je čitavo veče bio u izvanrednoj formi i predstavljao je opasnost zajedno sa Podolskim i Olivijeom Žiruom koji su takođe igrali odlično.

[icon name=”icon-facetime-video”]Pogledajte pregled utakmice Arsenal – Vest Hem

Nije se dugo čekalo na novi gol. Samo 10 minuta po početku drugog poluvremena, Tomas Vermalen, opet nakon lošeg ispucavanja odbrambenih igrača upućuje fantastičan centaršut sa polovine terena i pronalazi Žirua koji izbegava ofsajd i izvanredno prima loptu da bi je prosledio kroz noge golmanu. Pedeset peti minut, rezultat je 2:1 za Arsenal.

U 72. minutu u igru ulazi Aron Remzi upravo protiv tima protiv kojeg se povredio u decembru.

Bunio se Podolski kada ga je prošlog puta Venger opet zamenio i čini se da je imao prava jer već u 78. minutu na asistenciju Remzija šalje bombu kroz „uši“ Adrijanu i postiže svoj drugi gol u meču za konačnih Arsenal 3 – Vest Hem 1.

Polako se vraća samopouzdanje Arsenala, i „Tobdžije“ igraju sve bolje. Povratak Remzija je primetan, a pomaže i činjenica što su Santi Kazorla i Lukaš Podolski u izuzetnoj formi. Međutim sa preostala četiri meča do kraja sezone, pitanje je da li je sada kasno.