Braun Ideje, a ne Toni Pjulis, je spasilac Vest Broma

Saido Berahino jeste prva zvezda Vest Bromvič Albiona, ali “vrećice” su ovog meseca dobile novog heroja i čoveka koji je vratio nadu.

Posle prilično lošeg početka u Premijer ligi, Braun Ideje je postao ključni čovek ekipe sa Hotornsa.

Na poslednje tri utakmice on je postigao četiri gola i VBA je ostvario dve pobede.

Dolazak Tonija Pjulisa na klupu Vest Broma za mnoge je bio garancija da ekipa neće ispasti iz lige. Ipak, sjajni menadžer nije odmah uspeo da podigne ekipu na viši nivo.

Dao je značajniju ulogu Viktoru Aničebeu u napadu, čekajući da se Berahino vrati u formu. Međutim, kada se Aničebe povredio, nije bilo druge nego da ukaže poverenje Idejeu.

——————————————————

Ideje je u poslednjih 7 dana postigao četiri gola, a u prvih šest meseci svega dva

ideje

Ispostavilo se da ovaj momak ima rešenje. Ušao je u igru na poluvremenu utakmice sa Barnlijem, kada je VBA gubio 2-0 i u 67. minutu postigao gol za 2-2.

U narednom kolu je bio strelac i asistent u pobedi nad Svonsijem, a u subotu je opet bio dvostruki strelac u FA kupu, kada su “vrećice” slavile 4-0 protiv Vest Hema.

Pre ovoga Braun Ideje (26) je odigrao 12 utakmica u Premijer ligi i postigao jedan gol, dok se u Liga i FA kupu po jednom upisao u strelce.

Ideje je letos stigao iz Dinamo Kijeva. U prvoj polovini šampionata nije ispunio očekivanja, ali sad je kod navijača ekipe iz Birmeingema podigao očekivanja.

Nigerijac bio mogao da bude glavni adut Tonija Pjulisa u nastavku sezone.