Čelsi izgubio od Verdera, Drogba se vratio, Kurtoa pre Čeha, Murinjo okrivio sudiju da pravi cirkus

Čelsi je prvi put poražen naovim letnjim priremama. Verder iz Bremen je slavio rezultatom 3-0. Dres “plavaca” je ponovo obukao Didije Drogba, a golman Tibo Kurtoa je bio u startnoj postavi.

U tim se, posle produženog odmora, vratio i Eden Azar, koji je odigrao nešto više od pola sata.

Posle tri godine na pozajmici, Kurtoa je konačno dobio priliku da stane na gol Čelsija. On je branio u prvom poluvremenu, a od 46. minuta ga je zamenio Petr Čeh.

Verder je dobio dva jedanaesterca, što je razljutilo Murinja. On je posle meča rekao da je sudija učinio sve kako bi uništio utakmicu i da je od nje napravio cirkus i zabavu za domaće navijače.

Čelsi: Courtois (Cech 46), Azpilicueta (Boga 70), Zouma (Cahill 46), Terry (Baker 76), Luis (Ivanovic 46), Van Ginkel (Mikel 46), Matic, Salah (Hazard 57), Fabregas, Torres (Ake 57), Costa (Drogba 46).