Čelsi zasluženo šampion, trofej stigao na Stamford bridž

U poslednjem kolu Čelsi je imao privilegiju da na svom terenu preuzme trofej namenjen osvajaču Premijer lige, koji je u poslednjih godinu dana bio na stadionu Etihad, kod Mančester sitija.

“Plavci” su pred svojim navijačima napravili preokret protiv Sanderlenda i pobedili 3-1

Iznenađujuće, gosti su u 26. minutu poveli preko Stivena Flečera, ali su golovi Dijega Koste i Loika Remija (2) doneli preokret i pobedu koja je samo ulepšala slavlje, s obzirom na to da je Čelsi još nakon 36. kola osigurao šampionsku titulu.

Čelsi je ove sezone proveo 274 dana na vrhu tabele! Ovo je rekord Premijer lige i možda i najbolji pokazatelj koliko su “plavci” dominirali u ovom šampionatu.

Tim Žozea Murinja je pretrpeo samo tri poraza ove sezone, kada je u pitanju engleska liga, a ukupno četiri računajući sva takmičenja.

dzon teri celsi titula

Učinak Čelsija u Premijer ligi u sezoni 2014/15

celsi ucinak

Novi šampion je do titule došao postigavši 73 gola i primivši 32. Na domaćem terenu Čelsi u ovoj sezoni nije pretrpeo ni jedan poraz.

Nagrade

Eden Azar je proglašen za igrača godine po izboru profesionalnih fudbalera. Kanije je mladi Belgijanac dobio istu nagradu i po izboru fudbalskih novinara iz Engleske, a onda i Barclays nagradu za igrača godine, dok je Žoze Murinjo dobio Barslays nagradu za menadžera godine u Premijer ligi.

U tim godine po izboru profesionalnih fudbalera izabrana su šestorica fudbalera Čelsija.

Džon Teri

Iako je Eden Azar pokupio sve nagrade, Džon Terij je taj koji je impresionirao ove sezone. Veteran je postigao pet ligaških golova i postao najefikasniji defanzivac u istoriji Premijer lige. Još jedna neverovatna činjenica je da je sjajni štoper, koji ima 34 godine, odigrao svaki minut na svakoj ligaškoj utakmici ove sezone i tek je drugi igrač (ne računajući golmane) u istoriji Premijer lige koji je uspeo u tome.