Čudesan dan u Premijer ligi: Pogledajte šta se sve dogodilo

Nova godina nije mogla bolje da počne kada je u pitanju engleska Premijer liga. U 20. kolu bilo je mnogo uzbuđenja, iznenađenja i neobičnih situacija.

Od prvog dana u 2015. najviše je profitirao Mančester siti, a u Čelsiju još jednom mogu da se zapitaju kako to da im baš Frenk Lampard radi o glavi.

Posle šokantnih dešavanja na terenima širom Engleske, stanje na vrhu tabele je zaista nesvakidašnje. Čelsi i Mančester siti imaju isti broj osvojenih bodova isti broj datih i isti broj primljenih golova.

[standings league_id=6]

Sjajni stari lisac Frenk Lampard je doneo pobedu Mančester sitiju. Ali kakvu pobedu! Mančester siti je u 65. minutu povisio na 2-0 protiv Sanderlenda i činilo se da je pobeda tu, ali šest minuta kasnije na semaforu je pisalo 1-1.

Dva minuta posle izjednačenja, Lampard je glavom poslao loptu u mrežu. On je u igru ušao tri minuta ranije. Interesantno je da je bivši as Čelsija tako direktno uticao na to da se “građani” poravnaju sa njegovim bivšim klubom. Sećamo se, naravno, da je na početku sezone Lampard bio strelac izjednačujućeg gola za Siti protiv “plavaca”.

Ipak, najveći spektakl videli smo u poslednjem meču kola, kada je Totenhem rasturio do tad vodeću ekipu. “Pevci” su slavili 5-3, a imali su i prednost od tri gola. A Čelsi je poveo prvi u 18. minutu. Hari Kejn je bio neverovatan: dva gola, asistencija i izneđen penal. Dobar je bio i Naser Čadli.

Borba za titulu sada kao da počinje od nule.

Ostala čuda

Ovo nije bilo jedino što je vredno pomena.

Liverpul 2 – 2 Lester

Liverpul je dobio dva penala na svom terenu protiv Lestera, koji je prikovan za dno tabele. Međutim, “lisice” su sa dva brza gola došle do izjednačenja. Čak su pokušavale i da dođu do trećeg gola.

Stiven Džerard je postigao svoj 30. gol iz penala i postao tek treći igrač koji je stigao do tog broja u Premijer ligi.

Sautempton 2 – 0 Arsenal

Sautempton je slavio nad obezglavljenim Arsenalom. Dušan Tadić je bio strelac drugog gola, a Vengerov tim je pokazao malo toga.

Stouk 1 – 1 Mančester junajted

Stouk je odigrao 1-1 sa Mančester junajtedom i neprestano pokušavao da dođe do pobede. Bila je to još jedna sjajna utakmica danas.

Njukasl 3 – 3 Barnli

Njukasl i Barnli su takođe priredili triler. “Svrake” su tri puta vodile, a Barnli tri puta stizao prednost.

KPR 1 – 1 Svoni

U 86. minutu utakmice Svonsi je gubio 1-0 od Kvins Parka i ostao sa igračem manje. U nadoknadi vremena sjajni Vilfred Boni je ipak “labudovima” doneo izjednačenje i bod, pree nego što ode na Afrički kup nacija.

Kliknite ovde da pogledate video pregled utakmica 20. kola Premijer lige

Goleada

O ukviru 20. kola viđena su 33 gola i samo se jednom u istoriji engleskog fudbala dogodilo da prva engleska liga u jednoj rundi vidi više golova. Bilo je to 1987, kad je postignut jedan gol više.

U eri Premijer lige ovo je najefikasnije kolo.

Sve u svemu – sjajan dan u Premijer ligi, zar ne?