Drugi sporan penal: Svonsi – Stouk

Stouk je došao do izjednačenja protiv Svonsija u 96. minutu i to iz penala. Kao i onaj dosuđen za Čelsi protiv VBA, može se smatrati spornim.

Duel ovih timova je bio u drugom planu, jer se igrao u isti vreme kad i derbi Mančester junajted – Arsenal, ali je meč u Velsu bio mnogo zanimljiviji.

Stouk je vodio 0-2, da bi domaći došli do preokreta, a onda je u petom minutu nadoknade vremena sudija Robert Medli na iznenađenje svih, pa i igrača Stouka, dosudio penal, koji je Čarli Adam uspešno realizovao.

Naravno, svi u Svonsiju su bili ogorčeni.

– Razočaran sam tom odlukom, ali ne mogu mnogo da govorim o sudijama. Kad sudija napravi grešku trebalo bi da bude kažnjen – rekao je defanzivac “labudova” Anhel Ranhel.

Golman gostiju Asmir Begović, koji je došao u šesnaesterac Svonsija prilikom kornera u 95. minutu je posle utakmice rekao da on lično nije video igranje rukom za koje je njegov tim dobio penal.

Menadžer Svonija Mihael Laudrup kaže da je upadljivo kako niko od gostujućih igrača nije ni tražio da se sudi jedanaesterac, osim Pitera Krauča koji je rukama pokazivao da bi trebalo da bude korner za njegov tim.

– Samo jedan čovek na stadionu je video igranje rukom. Na žalost, taj čovek je sudija – kazao je Laudrup.

Da podsetimo, i dan ranije u Premijer ligi je dosuđen kontroverzan jedanaesterac za Čelsi, takođe u nadoknadi vremena.

[icon name=”icon-film”] Pogledajte pregled utakmice Svonsi – Stouk.