Engleska Premijer liga golovi: 1. kolo

Ki Sung je strelac prvog gola u Premijer ligi ove sezone

Na otvaranju sezone Svonsi je šokirao sve na Old Trafodu i pobedio ekipu Mančester Junajteda rezultatom 2-1. Bila je to prva zvanična utakmica Luisa van Gala od kad je postao menadžer “crvenih đavola”.

Mančester Siti je uspešno počeo odbranu titule, pobedivši u gostima Njukasl 2-0. Arsenal je golom Aroma Remzija u 91. minutu došao do preokreta i pobede nad Kristal Palasom. Liverpul je u fenomenalnom meču sa Sautemptonom slavio rezultatom 2-1, a Dušan Tadić je bio asistent kod izjednačujućeg gola “svetaca”. Čelsi je primio gol od Barnlija već u 14, minutu, ali je na poluvreme otišao sa dva gola prednosti.

Lester, novalija u ligi, izvukao je bod na svom terenu u meču protiv Evertona. Totenhem se pobedom u nadoknadi vremena na Apton Parku osvetio gradskom rivalu Vest Hemu za prošlosezonske poraze. VBA i Sanderlend su odigrali 2-2, a Aston Vila i Hal su kao gosti slavili nad Stoukom i Kvins Park Rendžersom.

16/08/2014 13:45 Old Traford