Kolo 2:Kardif bolji od Sitija, Stouk preokretom do pobede, Hal izdržao s igrečem manje (Video)

U drugom kolu Kardif je napravio iznenađenje i pobedio Mančester Siti 3-2, što je prva premijerligaška pobeda u istoriji kluba. Junajted i Čelsi odigrali su bez golova i bez pravih šansi. Stouk je preokretom stigao do pobede, Hal došao do tri boda s igračem manje.

Tabela posle dva kola

Raspored utakmica trećeg kola

Man Utd   0 – 0   Chelsea

U prvom velikom derbiju sezone nije bilo naročitih zanimljivosti, prilika ni golova. Povremeno je bilo dobro borbe na sredini terena, nekoliko šuteva iz daljine i to je, uglavnom, sve.

Cardiff   3 – 2   Man City

Ovo je prva premijerligaška pobeda u istoriji Kardifa. Velšani su imali nekoliko dobrih napada u kojima je Kembel uspevao da pobegne odbrani Sitija, ali u prvom delu ipak nije bilo golova. U nastavku je Džeko dobrim šutem iz daljine doneo prednost svom timu, ali je Kardif uspeo da preokrene i povede sa 3-1. Dva gola su dali posle kornera. U nadoknadi je Negredo smanjio na 3-2.

Aleksandar Kolarov i Matija Nastasić sedeli su na klupi.

Sastave timova možete pogledati OVDE

Tottenham   1 – 0   Swansea

Totenhem je u obe utakmice pobedio sa po 1-0 golovima Soldada iz penala. Ovog puta pao je Tousend, posle starta Ševija, ako je starta i bilo. Uostalom, pogledajte. Treba pomenuti i da je igrač kog se Liverpul ratosiljao pre toga napravio faul nad istim igračem, ali je sudija (pogrešno) procenio da to nije bilo u šesnaestercu. Čak je i Laudrup posle meča to priznao. Kako god, imali su Pevci nekoliko prilika pre i posle jedanaesterca, ali je ostalo 1-0.

Sastave timova možete pogledati OVDE.

Fulham   1 – 3   Arsenal

Arsenal se oporavio od iznenađujućeg poraza od Aston Vile na početku nove sezone. Pobedili su Fenerbahče u gostima, a danas su na Kreven Kotidžu savladali i Fulam. Prvi gol je postiga Žiru, pošto je slučajno uštopovao jednu Remzijevu loptu i našao se pred golom Stokdejla. Četiri minuta pre kraja prvog poluvremena, na odbijenu loptu natrčao je Podolski i sa šesnaest metara šutirao na nebranjen gol. Pokušao je na liniji Hangeland da zaustavi udarac, ali nije uspeo, kao ni Stokdejl, koji nije uspeo da se na vreme vrati posle jedne odbrane. Nemac je u 68. minutu još jednom bio strelac, a devet minuta kasnije Bent u svojoj prvoj utakmici za Fulam je smanjuje na 1-3.

Jedino Arsenalovo pojačanje, Jaja Sanogo, odigrao je svojih prvih desetak minuta za Tobdžije.

Everton   0 – 0   WBA

Everton nije uspeo da pobedi ni u svom drugom ovosezonskom meču, baš kao ni WBA. Utakmica je završena bez golova, a Bejns i Felaini su bili u startnoj postavi, za razliku od ostalih igrača koji se pominju u transfer sapunicacama.Felaini je imao jednu priliku kad je u svom stilu grudima prihvatio dufačku loptu, ali je pogodio stativu. Pogledajte nekoliko zanimljivih detalja s utakmice.

Hull   1 – 0   Norwich

Tigrovi su poveli iz sumnjivog penala u 22. minutu, ali su u 27. ostali bez jednog igrača. Naime Sagbo je zaradio isključenje nakon pokušaja da udari jednog igrača glavom.

Pogledajte pregled.

Newcastle   0 – 0   West Ham

Njukas je posle teškog poraza od Sitija dočekao Čekićare. Domaći su prvu veliku šansu imali u nadoknadi vremena, kada je Sami Ameobi, u želji da centrira, pogodio stativu. Vest Hem je go gola mogao preko iskusnog Nolana, ali ovaj nije dobro odreagovao na centaršut, pa je loptu udario ramenom.

Southampton   1 – 1   Sunderland

Crne mačke su povele preko Đakerinija još u trećem minutu, posle kornera. Sautempton se ponovo izvlači pred kraj meča. U 88. minutu postižu gol, ali ne Riki Lambert, kako smo navikli, već defanzivac Fonte, takođe glavom posle prekida.

Sastave timove možete pogledati OVDE

Stoke   2 – 1   Crystal Palace

Golom Šamaka posle pola sata igre gosti su poveli, ali su Čarli Adam u 58. i Šoukros četiri minuta kasnije obezbedili prve bodove za svoj tim. Palas ostaje na nuli.

Aston Villa   0 – 1   Liverpool

Vila, osokoljena pobedom u gostima protiv Arsenala, dočekala je Liverpul, koji je u prvom kolu pobedio Stouk sa 1-0, ali i odigrao lepu utakmicu, sa nekoliko veoma maštovitih napada.

U istom maniru su nastavlili i ovog puta, a njihov novi stil najbolje možete shvatiti ako pogledate ovaj Staridžev gol.