Liga kup: Liverpul 1-1 Čelsi

Liverpul i Čelsi su na Enfildu odigrali 1-1 u prvom polufinalnom meču Liga kupa. Gosti su poveli golom Edena Azara sa bele tačke, a izjednačio je Rahim Sterling.

Tim Brendana Rodžersa je imao jedno od svojih boljih izdanja ove sezone i u drugom poluvremenu je bio bliži pobedi.

Emre Čan je oborio Azara u kaznenom prostoru, a Belgijanac je uspešno realizovao penal u 18. minutu.

Liverpul je napadao, a do izjedačenja je došao u drugom poluvremenu. Sterling je prihvatio loptu na 35 metara od protivničkog gola i kroz sredinu se probio do šesnaesterca, odakle je pogodio ugao gola.

Nakon toga prilike za “crvene” su imali još Džordan Henderson, Sterling i Adam Lalana, ali je Tibo Kurtoa odbranio njihove šuteve. Najbolju šansu je imao Stiven Džerard, koji je pogodio stativu.

Čelsi je tokom čitave utakmice uputio samo dva šuta, po jedan u oba poluvremena i od toga je jedan išao u okvir gola.

liverpul celsi statistika

Revanš se igra narednog utorka na Stamford Bridžu. Menadžer Liverpula je uveren da njegov tim na tom gostovanju može da se izbori za finale.

– Bili smo fenomalnalni, oni bi trebalo da budu zadovljni remijem, jer smo zaslužili pobedu. Uopšte ne sumnjam da u revanšu možemo da ostvarimo rezultat koji nam je potreban – izjavio je Rodžers.