Liga kup: Sautempton izgubio od trećeligaša – Filipe Luis postigao lep gol u pobedi Čelsija

Sautempton je pretrpeo još jedan poraz, ovog puta od Šefild junajteda u okviru Liga kupa, dok je ekipa Čelsija slavila 3-1 protiv Derbija.

“Sveci” su igrali sa sedmoricom standardnih prvotimaca, što nije bilo dovoljno da se savlada ekipa iz trećeg ranga takmičenja.

Jedini gol na utakmici postigao Mark Meknulti u 68. minutu utakmice, a Sautempton je ostao sa igračem manje pred sam kraj utakmice, kada je Florijan Gardoš dobio crveni karton.

Čelsi je na gostovanju rutinski savladao ekipu Derbija, a lep debitantski gol za “plavce” postigao je levi bek Filipe Luis iz slobodnog udarca.

Tim Žozea Murinja je poveo golom Edena Azara na asisitenciju Seska Fabregasa. Luis je povisio na 2-0, a domaći su u 71. minutu smanjili razliku, da bi samo sedam minuta kasnije ostali sa igračem manje.

Pobedu je potvrdio Andre Širle u 82. minutu utakmice.

Čelsi i Sautempton su se plasirali u polufinale Liga kupa i čekaju pobednike utakmica Barnmut – Liverpul i Totenhem – Njukasl.