Liverpul teško do nove pobede

U okviru 33. kola Premijer lige, fudbaleri Liverpula su savladali Vest Hem sa 2:1. Ekipa Brendana Rodžersa je na gostovanju Vest Hemu slavila sa 2:1 golovima Stivena Džerarda i tako se vratila na prvu poziciju.

Liverpul je u meč ušao sporo, na šta njihovi navijači ove sezone nisu navikli. Pretili su uglavnom preko Luisa Suareza ali su do vođstva došli tek u finišu prvog dela igre. Upravo je Suarez bio u šesnaestercu sa loptom kada je rukom igrao štoper Vest Hema Džejms Tomkins. Glavni arbitar je pokazao na penal a kapiten Liverpula je bio siguran.

[notification type=”info”]

Zdravo!

Molimo te da se prijaviš za jedan od naših izveštaja. Izveštaje ćeš dobijati jednom dnevno ili jednom nedeljno i tako ćeš redovno biti informisan o dešavanjima u Premijer ligi. Dovoljno je samo da upišeš svoju email adresu.

[wysija_form id=”5″][/notification]

Samo nekoliko minuta kasnije, u toku nadoknade prvog poluvremena, nakon kornera domaćih Endi Kerol je rukom omeo golmana Simona Minjolea, ovaj ispustio loptu a Gaj Demel je smestio u mrežu. Uprkos velikom nezadovoljstvu „crvenih“, sudije su odlučile da prekršaja nije bilo, pa je posle samo tri minuta Vest Hem došao do izjednačenja.

Konačni rezultat u 71. minutu postavio je Džerard još jednim pogotkom sa bele tačke, nakon što je golman domaćih Adrian faulirao Flanagana u kaznenom prostoru. Liverpul je tako ponovo zaposeo vrh tabele Premijer lige, nakon što su ih jučerašnjim pobedama na kratko zaobišli Mančester Siti i Čelsi.

Narednog vikenda, londonski klub će biti slobodan a svoj meč 34. kola odigraće u utorak 15. aprila u okviru gradskog derbija protiv Arsenala, zbog obaveza rivala u FA kupu. Tim Brendana Rodžersa će u derbiju kola u direktnom okršaju protiv Mančester Sitija možda odlučiti novog prvaka Engleske.

[icon name=”icon-facetime-video”]Pogledajte pregled utakmice Vest Hem – Liverpul.