LŠ: Barselona slavila na Etihadu

Barselona je kao gost pobedila ekipu Mančester sitija rezultatom 2-0 u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.

Gosti su tokom celog meča imali terensku inicijativu, ali je odbrana Mančester sitija bila prilično organizovana i pokretljiva.  Međutim, početkom drugog poluvremena Martin Demikelis, koji je do tog trenutka igrao možda i svoju najbolju partiju u dresu “građana”, faulirao je Mesija kao poslednji igrač odbrane i dobio crveni karton. Iako se na snimku kasnije videlo da je prekršaj napravljen van kaznenog prostora, Katalonci su dobili jedanaesterac koji je Mesi pretvorio u gol.

Dvadesetak minuta pre kraja Mančester siti je zaigrao ofanzivnije i bez obzira na to što su imali igrača manje uspeli su da stvore nekoliko šansi. Pošto nisu postigli gol, kažnjeni su u 90. minutu kada je Dani Alves savladao Džoa Harta. Alves je i pre toga imao jednu izglednu priliku.

Revanš se igra 12. marta.

Mančester siti: Hart(GK), Kompany(C), Zabaleta, Kolarov, Clichy, Demichelis, Jesús Navas, Silva, Fernandinho, Y. Touré, Negredo. Izmene: Lescott, Džeko, Nasri.

Barselona: Víctor Valdés(GK), Piqué, Mascherano, Jordi Alba, Daniel Alves, Fàbregas, Xavi Hernández(C), Iniesta, Busquets, Alexis Sánchez, Messi. Izmene: Sergi Roberto, Neymar.