LŠ: Het-trik spretnog Velbeka za pobedu Arsenala – I Bazel bolji od Liverpula

Arsenal je navom terenu ubedljivo pobedio ekipu Galatasaraja rezultatom 4-1, a Deni Velbek je bio trostruki strelac. Liverpul je odigrao još jednu neubedljivu utakmicu i poražen je na gostovanju Bazelu.

Posle 22 minuta igre na Emiratima Velbek je postigao prvi gol u Ligi šampiona za Arsenal. On je iskoristio lepo dodavanje Aleksisa Sančeza i proturio loptu kroz noge golmanu. Sedam minuta kasnije Englez još jednom šalje loptu u mrežu.

Kada je u 40. minutu Aleksis Sančez povisio na 3-0 bilo je jasno da će Arsen Venger na divan način proslaviti osamnaestogodišnjicu rada u Arsenalu. U nastavku je Velbek već posle sedam minuta elegantno prebacio čuvara mreže Galatasaraja za ubedljivu prednost “tobdžija”.

Čak ni crveni karton za Vojčeha Ščesnog i dobro šutnut penal od strane Buraka Jilmaza nisu mogli da ugroze pobedu domaćeg tima.

Arsenal: Szczesny, Chambers, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Flamini, Cazorla, Ozil (Wilshere 77), Sanchez (Ospina 62), Oxlade-Chamberlain (Rosicky 68), Welbeck.

Liverpul pred dvomeč sa Real Madridom koji ih očekuje u naredne dve runde Lige šampiona nije uspeo da ostvari povoljan rezultat. Golom Marka Strelera Bazel je došao do tri boda po tome se i izjednačio sa “crvenima”, dok je Real prvi sa šest bodova.