LŠ: Matić se vratio u Portugal i postigao pobedonosni gol, Mančester Siti remizirao sa Romom

Čelsi je na gostovanju savladao ekipu Sportinga iz Lisabona, a jedini gol na utakmici je postigao Nemanja Matić. Mančester Siti ja na svom terenu odigrao 1-1 sa Romom.

Matić je glavom postigao gol u 34. minutu, što je bilo dovoljno za pobedu “plavaca”, koji su sada na čelu svoje grupe.

Sprski reprezentativac je vratio u Lisabon i bio je koban po svog bivšeg gradskog rivala. Sesk Fabregas ga je lepo uposlio iz prekida, a nekadašnji igrač Benfike se iskrao svojim čuvarima i ostao sam na drugoj stativi.

Bio je ovo ujedno i stoti nastup kapitena Čelsija Džona Terija u Ligi šampiona.

Čelsi je prvi u grupi D sa 4 boda, Maribor ima 2, koliko i Šalke, a Sporting je osvojio jedan bod.

Mančester Siti je rano, već u četvrtom minutu, poveo protiv Rome. Naime, Maikon je rukama oborio Serhija Aguera u kaznenom prostoru, a upravo je Argentinac bio uspešan sa bele tačke.

Međutim, manje od 20 minuta kasnije legendarni Frančesko Toti lepim udarcem donosi izjednačenje, ali i ulazi u istriju. Toti, koji ima 38 godina, postao je najstariji strelac u istoriji Lige šampiona.

toti

Siti do kraja utakmice nije uspeo da dođe do pobede, a nije im pomogao ni Frenk Lampard, koji je ušao u igru već u 57. minutu.

“Građani su sa ovim osvojenim bodom treći u svojoj grupi. Prvi je Bajern sa šest bodova, druga je Roma sa četiri, a CSKA Moskva je na začelju i nema bodove.