Mančester junajted 1-2 Arsenal: Velbek srušio bivši klub, Di Marija dobio dva žuta za minut

velbek mancester junajted arsenal fa kup

Arsenal se plasirao u polufinale FA kupa pobedom nad Mančester junajtedom na Old trafordu. “Tobdžije” su slavile 2-1, a bivši fudbaler Junajteda Deni Velbek je bio strelac pobedonosnog gola.

Od 77. minuta Mančester junajted je igrao sa igračem manje, jer je Anhel Di Marija dobio dva vezana žuta kartona u razmaku od nekoliko desetina sekundi – najpre zbog simuliranja, pa zbog povlačenja sudije.

Gosti su poveli golom Naća Monreala 25. minutu, ali je Vejn Runi uzvratio već posle četiri minuta.

Velika greška Antonija Valensije u 61. minutu i poglrešno vraćena lopta golmanu omogućili su hitrom Velbeku da pošalje loptu u nebranjenu mrežu svog bivšeg kluba.