Mančester Siti 1-2 Vest Hem: “Čekićari” opet iznenadili favorita

Vest Hem je stao na put do sada nepobedivom Mančester Sitiju i na Etihadu došao do pobede golovima Viktora Mozesa i Dijefre Sakoa.

Kevin De Brujen je na kraju prvog poluvremena postigao svoj prvi gol za Mančester Siti i smanjio na 2-1, ali u nastavku meča “građani” nisu uspeli da svoju inicijativu krunišu izjednačujućim golom.

Vest Hem je ovom pobedom osvojio svoj 12 bod u sezoni i popeo sa ne drugo mesto na tabeli Premijer lige.

Već u šestom minutu Mozes je šutirao fenomenalno i doneo prednost Vest Hemu. Dvadeset pet minuta kasnije Sako je iskoristio gužvu u petercu i nakon kornera povisio na 2-0. U zaustavnom vremenu prvog poluvrmena De Brujne je lepo šutirao i vratio nadu Mančester Sitiju, ali su gosti u nastavku uspeli da odbrane svoju mrežu.

Tim Slavena Bilića je pre pobede nad Mančester Sitijem trijumfovao i u mečevima sa Arsenalom i Liverpulom.