Mersisajd derbi završen bez pobednika i bez crvenih kartona

Everton i Liverpul su na “Gudisonu” odigrali 3-3 u možda i najboljoj utakmici u dosadašnjem delu sezone.

Nije se gubilo vreme na takozvano ispitivanje snaga, jer je Liverpul poveo već u petom minutu golom Felipea Kutinja. On je ostao potpuno sam na drugoj stativi posle kornera i nije imao težak posao da savlada Tima Hauarda.

Već tri minuta kasnije domaći poravnavaju rezultat. Ponovo je gol postignut posle prekida, koji je izveo Lejton Bejns. Lopta je stigla do Kevina Miralasa, Stiven Džerard je zakasnio da blokira udarac Belgijanca i već u osmom minutu je bilo 1-1.

Romelu Lukaku posle toga ima još jednu priliku, ali oprezni Simon Minjole na vreme istrčava i uspeva da zaustavi snažnog napadača “karamela”.

Ali zato Hauard ne uspeva da zaustavi udarac Luisa Suareza iz slobodnog udarca. Urugvajac je šutirao pored živog zida i u devetnaestom minutu vratio prednost Liverpulu.

Bio je to deveti gol Luisa Suareza ove sezone. Danijel Staridž, koji je do ove utakmice postigao osam ligaških golova, meč je počeo sa klupe. Na klupi je ostao i Ali Sisoko, a mesto uz levu aut liniju zauzeo je mladi desni bek Džon Flanagan, koji je odigrao veoma dobro.

Džo Alen je takođe bio u startnoj postavi i u nekoliko navrata je imao zapaženu ulogu u začetku napada “crvenih”, ali je najjači utisak ostavio neverovatnim promašajem u 60. minutu.

Prvo poluvreme obeleženo je i prilično grubim daulom Miralasa nad Suarezom, ali mu je sudija Fil Daud posle mnogo otezanja ipak dao samo žuti karton.

Na početku drugog poluvremena povredio se Lejton Bejns se povredio, a ušao je Žerard Delfueu. Iskusni Geret Beri je iz sredine terena prešao na poziciju levog beka.

Mladi Delfueu se posle kontranapada našao u vrlo izglednoj prilici da savlada Minjolea, ali je ovaj odlični golman ponovo na vreme napustio gol liniju, dobro zatvorio ugao i iskoristio strah i loš šut fudbalera Evertona da zabeleži još jednu odbranu.

Minjole je svom zemljaku Lukakuu nešto kasnije “skinuo” još jedan šut, ali je ipak najbolji strelac “plavih” uspeo da postigne gol za izjednačenje nekoliko trenutaka kasnije.

Šutirao je iz slobodnog udarca, lopta je usput zakačila nekog, ali je Minjole uspeo da odbrani. Međutim, odbio je loptu do Miralasa koji je nastavio napad svog tima iz koga su uspeli da umuvaju loptu u mrežu.

Strelac izjednačujućeg gola Lukaku je upropastio kontranapad Evertona u kome su četvorica domaćih fudbalera napadala dvojicu “crvenih” i malo je falilo da ta greška bude kobna, jer je u protivudaru gostiju veliku priliku propustio Suarez. On je, na maestralan centaršut Džerarda, glavom šutirao pravo u Hauarda.

Samo tri minuta kasnije Delfueu je ponovo istrčao kontru i ponovo je Minjole bio uspešniji. Ali posle kornera Lukaku još jednim golom preokreće rezultat u velikom liverpulskom derbiju.

mersisajd1

Ipak, u 89. minutu Staridž, koji je ušao sa klupe, glavom postiže gol za izjednačenje. Ponovo je Džerard uputio neverovatan centaršut, posle pomalo glupog prekršaja koji je načinio veteran Silvan Distan. Inače, korpulentni Francuz je do tada odigrao izuzetno dobro, mirno i pouzdano.

Bilo je još gužve u kaznenom prostoru gostiju, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Čitava utakmica odigrana je u jakom ritmu, sa dosta čvrstih duela. Razlika između komšijskih klubova ostala je tri boda.