Na današnji dan: Čarobni het-trik Denisa Berkampa (Video)

Denis Berkamp je postigao tri gola na meču protiv Lestera, a samo jedan od njih je “običan”. Ovo je jedan od najlepših het-trikova u istoriji Premijer lige, a dogodio se na današnji dan 1997. godine.

Prvi gol Holanđanin je dao sa ivice šesnaesterca, u devetom minutu, posle dodavanja iz kornera. Gađao je i pogodio suprotan gornji ugao gola Kejsija Kelera, onako kako je činio mnogo puta. Drugi, “običan” gol, postigao je 61. minutu posle kontranapada, kada je lepo pobegao odbrani i, uz malo sreće, prebacio Kelera. Treći, majstorski, dao je u 94. Neverovatno je primio jednu dugu loptu, dva puta je dodirnuo dok je u vezduhu i izbacio svog čuvara, a onda je sve lako.

Ova utakmica nije osobena samo zbog golova Denisa Berkampa. Naime, Arsenal je vodio 2-0 sve do 84. minuta, kad je Heski postigao gol za Lester. Domaći su u nadoknadi žestoko napali i Eliot je u 93. minutu postigao gol za izjednačenje. Minut kasnije, dakle u 94. minutu, Berkamp vreaća prednost Arsenalu pomenutim golom. Ali nije kraj! Korner je za Lester, defanzivac Lestera Valš loše zahvata loptu glavom, ali mu je njegov saigrač vraća, takođe glavom, a Valš je ovog puta zakucava u mrežu Dejvida Simena. Igrao se 96. minut.

Zamislite da ste tad bili na stadionu. Ili bar pogledajte golove.

Leicester: Keller, Kaamark, Guppy, Elliott, Prior, Walsh, Izzet, Lennon, Savage, Claridge, Heskey

Izmene: Fenton (Claridge 63), Cottee (Izzet 73), Parker (Savage 73)

Arsenal: Seaman, Dixon, Bould, Grimandi, Winterburn, Petit, Vieira, Parlour, Overmars, Bergkamp, Wright

Izmene: Anelka (Wright 78), Platt (Parlour 82), Hughes (Overmars 82).

FA Carling Premiership – Leicester 3-3 Arsenal… by Ryanlcfc2