Na današnji dan: Čelsi – Totenhem, uzbudljiv derbi na dnu tabele

Čelsi i Totenhem odigrali su veoma zanimljivu utakmicu na današnji dan 1994, a “plavci” su posle mnogo uzbuđenja i preokreta došli do pobede zahvaljujući penalu u 90. minutu.

Totenhem je poveo 2-0, ali su domaći preokrenuli, pa onda i oni prokockali prednost. Viđeno je sedam golova i tri penala, da bi sve bilo rešeno tek u nadoknadi vremena.

Inače, ouči ovog londonskog derbija Čelsi je bio sedamnaesti na tabeli, a “pevci” šesnaesti.

Stiv Sedžli i Džejson Dozel su sa dva ekspresna gola u razmaku od 60 sekundi doneli veliku prednost gostima. Desetak minuta Kasnije Mal Donahli je smanjio na 2-1. U narednih 11 minuta Mark Stejn i Džon Spenser sa dva gola preokreću rezultat u korist Čelsija koji posle svega na odmor odlazi sa prednošću.

U nastavku Endi Grej poravnava sa bele tačke, samo četiri minuta od ulaskau igru. malo kasnije ima još jednu veliku priliku, još jedan penal je dosuđen za “pevce”. Ali Grej ovog puta šutira loše i golman Dimitri Karin zaustavlja udarac.

Kazna stiže u 90. minutu kada i domaći dobijaju penal, koji Stejn pretvara u gol.

Pogledajte pregled ove fenomenalne utakmice.