Na današnji dan: Mančester junajted 1 – 6 Mančester siti

Mančester siti je na “Old trafordu” deklasirao gradskog rivala na današnji dan 2011. godine.

Zanimljivo je da je Siti čak tri gola postiga od 89. minuta do kraja utakmice. “Građani” je poveo u 22. minutu preko Marija Balotelija. U prvom poluvremenu nismo videli još mnogo uzbuđenja. U nastavku su gosti izigrali odbranu “crvenih đavola” i Džoni Evans je, kao poslednji igrač u odbrani, povukao Balotelija ispred šesnaesterca i dobio direktan crveni karton.

Posle tačno jednog sata igre Mančester siti je duplirao prednost. Ponovo je strelac Baloteli. Nije imao težak posao, jer su David Silva i Džejms Milner duplim pasovima izbacili iz igre nekoliko protivničkih igrača. Devet minuta kasnije i Serhio Aguero je strelac.

U 81. minutu Daren Flečer lepim golom smanjuje na 1-3 i još uvek ništa ne sluti na katastrofu, samo na ubedljiv poraz kod kuće od gradskog rivala. U igru ulazi Edin Džeko i u 89. minutu daje gol, na dodavanje Džoliona Leskota.

Manje od dva minuta kasnije, iz kontranapada, David Silva savladava Davida De Heu. Konačno, u poslednjem minutu Junajted je ispred protivničkog gola, ali njihov napad prekida Mika Ričards, koji ispucava loptu, ona dolazi do Silve, a španac majstorski upošljava Džeka – to je 1-6.

Bio je to najteži poraz Mančester junajteda u Premijer ligi.

Mančester siti je te sezone bio šampion, zahvaljujući golu u poslednjim trenucima poslednjeg kola.