Na današnji dan: Šefild junajted bolji od Arsenala, Fil Džagelka bio golman

Šefild junajted je savladao ekipu Arsenala rezultatom 1-0 na današnji dan 2006. i pored toga što se golman Padi Keni povredio baš onda kad na klupi nije bilo rezervnog čuvara mreže.

Kristijan Nade je postigao jedini gol na utakmici u 41. minutu. Arsenal je pojačao pritisak u drugom poluvremenu. Uz to, golman domaćih Padi Keni je povredio preponu prilikom jednog ispucavanja, a menadžer Nil Vornok je pre utakmicu procenio da je bolje da na klupu stavi još jednog napadača nego rezervnog golmana.

Tako je Fil Džagelka morao da stane pred gol, gde je proveo više od pola sata i obavio dobar posao, izašavši čak i kao pobednik iz jedne izgledne šanse za Robina van Persija.

Pobeda je pomerila ekipu Šefilda do petnaestog mesta na tabeli, ali su ipak na kraju sezone ispali zbog lošije gol razlike. Arsenal se na kraju dokopao četvrte pozicije i plasmana u Ligu šampiona.

Šefild junajted: Kenny (Tonge 61), Kozluk, Morgan, Jagielka, Armstrong, Gillespie, Montgomery, Leigertwood (Davis 27), Alan Quinn, Nade (Hulse 70), Kazim-Richards.

Arsenal: Lehmann, Hoyte (Fabregas 64), Toure, Senderos, Clichy, Julio Baptista, Silva, Rosicky (Denilson 83), Flamini, Van Persie, Aliadiere.