Na današnji dan: Totenhem slavio nad Čelsijem posle 32 bezuspešna pokušaja

Pobedom od 2-1 nad Čelsijem 2006. godine Totenhem je prekinuo niz od 32 gradska derbija protiv “plavaca” u kojima nisu uspeli da pobede. Utakmica je odigrana na današnji dan, a golove za “pevce” su postigli Majkl Doson i Aron Lenon.

Džon Teri je bio isključen u 72. minutu, a gol za Čelsi je postigao Klod Makelele.

Totenhem je pre ovoga svog gradskog rivala poslednji put pobedio još u februaru 1990. godine. Izgledalo je da će tako i ostati kada je Makelele posle godinu i po dana dugog posta u 15. minutu doneo prednost Čelsiju. Neverovatan pogodak je postigao Francuz.

Međuti, Doson, koji je kasnije bio kapiten Totenhema, postigao je svoj prvi gol za klub i poravnao rezultat, a kasnije je Lenon doneo veliku pobedusevernolondoncima.

Inače, tu sezonu je Totenhem završio na petoj poziciji na tabeli, a Čelsi je bio drugi.

Totenhem: Robinson, Chimbonda, Dawson, King, Assou-Ekotto, Lennon, Jenas, Zokora, Ghaly, Berbatov, Keane (Defoe 85).

Čelsi: Hilario, Paulo Ferreira (Boulahrouz 46), Ricardo Carvalho, Terry, Ashley Cole, Ballack, Makelele (Wright-Phillips 63), Lampard, Essien, Drogba, Robben, Boulahrouz (Kalou 68).