Najava: Liverpul – Arsenal

Izuzetno važan momenat u sezoni, izuzetno važna utakmica za oba tima. Ako ne pobedi, Liverpul će značajno umanjiti svoje šanse da ove sezone postigne nešto više od četvrtog mesta. A Arsenalu bi pobeda vredela i ostanak na vrhu tabele i veliki podstrek pred seriju veoma teških utakmica koje ih očekuju ovog meseca.

Liverpul je ove sezone veoma uspešan na svom terenu. Osam od devet poslednjih utakmica na Enfildu su rešili u svoju korist. Međutim, Arsenal nije njihov omiljeni tim. “Crveni” nisu uspeli da savladaju Londonce na trinaest mečeva. U prvom delu sezone Arsenal je pobedio 2-0 i to je bila jedna od najslabijih partija Rodžersovog tima. “Tobdžije” su tada potpuno neutralisale napadače gostiju.

Domaći teren bi mogao da bude sasvim druga priča i velika prednost za momke iz Liverpula. Poznato je da oni imaju furiozne startove utakmica i da ih često rešavaju već na poluvremenu. S druge strane, Arsenal nije uspeo da da gol u prvom poluvremenu na sedam od osam poslednjih utakmica u Premijer ligi.

Glen Džonson, Danijel Ager i Mamadu Sako su i dalje povređeni, tako da će verovatno u srcu odbrane Liverpula biti bivši kapiten Arsenala Kolo Ture.

Venger očekuje povratak Džeka Vilšera. Aron Remzi je povređen, a Metju Flamini suspendovan. Ali bi Mikel Arteta mogao da bude fit. U prošlom kolu Venger je u sredinu stavio Okslejd-Čemberlina i nije se pokajao.

Već nekoliko kola za redom lider na tabeli ne igra onako impresivno kao što ume, ali ipak ostvaruju pobede. Liverpul je, pak, u skorije vreme imao i odlične nastupe, poput onog u Mersisajd derbiju ili protiv Stouka, ali i kikseve sa VBA i Aston Vilom.

Bodovna razlika između “crvenih” i Čelsija, koji je na poziciji iznad, je šest bodova i samo pobeda ostavlja realne šanse Liverpulu da bude treći ili drugi. A uz to znaju da im gradski rival i Totenhem dišu za vratom.

Ipak, možda je Vengerov tim pod još većim pritiskom, jer su njima za petama mnogo ozbiljniji timovi, a u šaci imaju mnogo više od četvrtog mesta.