Ovo morate da pogledate: Svindon i Šefild junajted odigrali spektakularan meč koji je završen 5-5

Svindon i Šefild junajted su u okviru polufinala plej-ofa za ulazak u Čempionšip odigrali meč za pamćenje, koji je završen rezultatom 5-5.

Ovaj susret dva trećeligaša nije bio neverovatan samo po kranjem rezultatu, već je i sam tok utakmice bio zaista filmski.

Svindon je na prvom meču kao gost ostvario pobedu od 2-1, a onda je već u 18. minutu revanša vodio sa 3-0. Ni najveći optimisti nisu mogli da pretpostave da utakmica u tom trenutku nije rešena.

Uz malo sreće Šefild je već u 19. minutu smanjio na 3-1, a nakon još 19 minuta došli su do još jednog gola. Na poluvremenu je bilo 3-2  i mreže su mirovale još 15 minuta u nastavku. Tada je Svindon sa bele tačke ponovo došao do, činilo se, nedostižnih 4-2. “Dosadan” gost se vratio u život nakon 7 minuta, ali u 84. minutu domaći postižu gol za 5-3. Tad su zaista svi mislili da je gotovo. Osim igrača Šefild junajteda. Dva brza gola u 88. i 90. minutu uterali su strah u kosti svima na stadionu.

Bila je ovo najefikasnija utakmica u istoriji plej-of takmičenja, a Svindon će zahvaljujući pobedi u prvom meču putovati 24. maja na Vembli, gde će se sa Prestonom boriti za ulazak u Čempionšip.