Počelo je: Liverpul i Stouk otvorili novu sezonu (Video)

Liverpul je na Enfildu savladao Stouk sa 1:0, u prvoj utakmici prvog kola sezone 2013/14.

Domaći su golom Staridža u 37. minutu došli do prednosti, što je bio i jedini gol na utakmici. Liverpul je igrao odlično, a dobrim dodavanjima se istakao Brazilac Poketinjo. U prvom poluvremenu se igralo gotovo isključivo na polovini gostiju, a veliku priliku imao je novajlija Kolo Ture posle kornera. Staridž je potom, posle prekida savladao Begovića, ali je gol poništen zbog ofsajda. I gosti su u prvom poluvremenu imali veliku priliku posle kornera, kada je Robert Hut pogodio prečku.

U nastavku su crveni imali još nekoliko prilika. Minut pre isteka regularnog dela Stouk je dobio jedanaesterac, posle igranja rukom Danijela Agera. Međutim, novi golman Liverpula Simon Minjole zaustavio je šut Džonatana Voltersa.