Poraz od Arsenala nije uticao na Liverpul

Fudbačeri Liverpula ubedljivo su savladali Fulam i pokazali da su potpuno preboleli poraz od Arsenala.

Ekipa Brendana Rodžersa je u prošlom kolu bila neubedljiva i nisu pokazali ništa od onoga što ih je karakterisalo na početku sezone. Ali su u utakmici 11. kola protiv Fulama potvrdili da je sve na svom mestu.

Otvorili su utakmicu dobro, sa mnogo lepih pasova po zemlji i utrčavanjima, kao i u većini utakmica do sad. Glen Džonson je ponovo bio na desnom boku i koristio je svaku priliku da se priključi napadu svog tima, koji je ponovo igrao sa četvoricom u zadnjoj liniji, posle nekoliko mečeva eksperimentisanja.

Danijel Ager se ponovo našao u startnoj postavi, a Kolo Ture i Mamadu Sako su se odmarali. I Felipe Kutinjo je od prvog minuta bio na terenu.

Liverpul je kontrolisao igru, ali nije imao previše stopostotnih prilika. Zato su iskoristili dva prekida i u razmaku od tri minuta došli do dva pogotka. Najpre je Amorebieta postigao autogol, a onda je Martin Škrtel pogodio mrežu posle kornera.

Na odličan pas Džordana Hendersona Luis Suarez je već u 36. minutu otklonio svaku sumnju kada je reč o pobedi “crvenih”.

Domaći su drugo poluvreme počeli kao da gube 3-0 i moraju da dođu do gola po svaku cenu. Posle nekoliko dobrih napada to su i učinili. Ponovo je srelac bio Suarez. Tako je Urugvajac došao do svog osmog gola ove sezone, bez obzira što na prvih pet utakmica nije igrao zbog suspenzije. Izjednačio se na listi najboljih golgetera ove sezone sa saigračem Danijelom Staridžem i Serhiom Aguerom iz Mančester sitija.

Kad smo kod Staridža, ovo je prva ligaška utakmica ove sezone u kojoj je Liverpul davao gol ili golove, a da ni jedan od njih nije bio delo engleskog reprezentativca.

Imao je jednu veliku priliku, ali je Marten Stekelenburg odlično odbranio.

U nastavku je Rodžersov tim blago smanjio pritisak, ali ipak gosti nisu uspeli da stvore ni jednu priliku. Poslednjih dvadesetak minuta svi igrači Fulama su se povukli u svoju polovinu i dovoljavalji da vreme prolazi u dodavanju odbrambenih igrača Liverpula.

Šansu su u nastavku dobili oporavljeni Džo Alen i Hoze Enrike.

[icon name=”icon-film”] Pogledajte golove sa utakmice Liverpul – Fulam.