Potop u FA kupu: Čelsi i Mančester siti ispali od niželigaša

Bredford, koji igra u trećoj ligi, napravio je preokret na sred Stamford Bridža i od 2-0, okrenuo na 2-4 protiv lidera u Premijer ligi. Aktuelni šampion Engleske Mančester siti takođe je na svom terenu poražen od drugoligaša Midlzbroa.

Učeće u FA kupu završili su i Totenhem, Sautempon i Svonsi.

Ova runda je pokazala sve draži FA kupa. Autsajderi su silno motivisani, vodeći engleski timovi baš i nisu, što su prduslovi da dođe do šoka. Iznenađenja je u ovom takmičenju uvek bilo, ali odavno ne ovoliko i ne u jednom danu.

Čelsi je na svom terenu izgubio od Bredforda 4-2. Žoze Murinjo jeste malo promešao karte, ali su na terenu ipak bili igrači koji skupa vrede desetine i desetine miliona na transfer tržištu. Njihov protivnik se takmiči u trećoj ligi i već posle 38 minuta su “plavci” imali dva gola prednosti. Činilo se da je stvar rešena. Feri Kejhil i Ramirez su postigli golove za “plavce”, ali su gosti već u 41. smanjili razliku, da bi u poslednjih 15 minuta utakmice napravili veliki preokret.

Menadžer Bredforda Fil Parkinson odbio je da se rukuje sa Žozeom Murinjom, jer je Portugalac to pokušao da uradi pre nego što je utakmica završena, kao i ranije protiv Aston Vile.

– On je došao tri i po minuta pre kraja utakmice. Nisam želeo da se rukujem tad, jer ako tim kao što je Čelsi, sa toliko igrača svetske klase, da jedan gol, onda je to mnogo vremena za njih i sposobni su da postignu još jedan. Ali Murinjo je posle utakmice došao u svlačionicu, čestitao i rukovao se sa svima, što je zaista sjajan potez – izjavio je menadžer pobedničkog tima.

Murinjo je pre utakmice rekao da će biti bruka ukoliko njegov tim izgubi, a posle utakmice je to potvrdio.

– Osećam se osramoćeno, a i igrači se osećaju isto. Ponoviću šta sam rekao . ako izgubi, to će biti sramota. Da li je ovo moj najgori rezultat? Da, ali to je lepota fudbala i FA kupa.

I Mančester siti se obrukao, izgubivši na svom terenu 2-0 od Midlzbroa, koji igra u Čempionšipu. “Građanima” se očigledno obilo o glavu putovanje u Abu Dabi usred nedelje. Naime, na inicijativu vlasnika kluba, Manuel Pelegrini je svoje igrače morao da vodi u novi trening kamp u Abu Dabiju, gde su još i odigrali prijateljski meč sa Hamburgom. U Englesku su se vratili u petak uveče, 21 sat pre početka utakmice.

Očigledno je da je igračima Sitija nedostajala svežina, a Midlzbro je to umeo da kazni. Još jedan favorit je eliminisan iz FA kupa.

Mančester junajted je dan ranije odigrao 0-0 sa Kembridžom, ekipom koja igra u četvrtoj ligi.

Sautempton je izgubio od Kristal Palasa na svom terenu 3-2. Dva gola Maruana Šamaka i jedan Jaje Sanoga bili su dovoljni da tim Alana Pardjua napravi iznenađenje.

Ni tim Brendana Rodžersa se nije proslavio. Liverpul je na Enfildu odigrao bez golova sa Boltonom. Napad gostiju predvodio je Emil Heski, nekadašnji igrač “crvenih”.

Blekburn je eliminisao ekipu Svonsija pobedom od 3-1, a gosti su od 7. minuta igrali sa igračem manje, mada su i pored toga prvi postigli gol.

Poslednjeplasirani tim u Premijer ligi Lester slavio je protiv Totenhema, takođe u gostima.

VBA Tonija Pjulisa je u gradskom derbiju slavio nad Birmingemom rezultatom 2-1.

Blackburn Rovers FC 2 – 1 Swansea City FC
Southampton FC 2 – 3 Crystal Palace FC
Chelsea FC 2 – 4 Bradford City FC
Derby County FC 2 – 0 Chesterfield FC
Preston North End FC 1 – 1 Sheffield United FC
Birmingham City FC 1 – 2 West Bromwich Albion FC
Cardiff City FC 1 – 2 Reading FC