Kolo 6: Izveštaji i golovi

Neverovatni rezultati u šestom kolu Premijer lige Engleske. Vest Brom je na Old Trafordu savladao Mančester junajted sa 2-1, a Aston Vila je preokretom došla do pobede nad Mančester Sitijem. Londonski rivali Totenhem i Čelsi odigrali su 1-1, uz sumnjiv crveni karton za Fernanda Toresa. Lider na tabeli Arsenal je u Velsu pobedio Svonsi 2-1.

Subota, 28.9.2013.

1 – 0 Totenhem je poveo u 19. minutu. Strelac je Sigurdson, a asistent Soldado.

Ivanović u poslednji čas izbacuje loptu ispred Paulinja, koji bi imao prezan gol pred sobom da je lopta stigla do njega (23′).

Posle nekoliko minuta inicijative Čelsija, Totenhem je odigrao odličan kontranapad. Voker je dao loptu u prazan prostor za Tausenda, a ovaj je proigrao Paulinja. Brazilac je iskosa šutirao, ali je pogodio samo bližu stativu.

Od 46. minuta Mata igra umesto Mikela.

Odličan prodor Toresa, pretrčao je dva igrača Totenhema i lažnjakom oborio Dousona, ali mu je golman Loris zatvorio ugao i zaustavio njegov šut (53′).

Za sat igre igrači Čelsija su sedam puta uhvaćeni u ofsajdu.

1 – 1 Posle prekida, Teri glavom postiže gol. Centrirao je Mata na drugu stativu, gde je kapiten Čelsija ostao sam.

Dobra kontra Čelsija, Širle je dobio loptu u prazno, ali Loris ponovo pravovremeno istrčava (77′) .

Tores dobija drugi žuti karton u 81. minutu. On i Vertongen su bili u vazdušnom duelu, a Majk Din je našao da je Španac napravio prekršaj, mada je usporeni snimak pokazao drugačije. Ova dvojica igrača su se koškala i dva puta pre toga.

Uoči utakmice ova dva odlična tima, umesto fudbala i fudbalera, glavne uloge preuzeo je lični odnos dvojice menadžera od čije se nekadašnje saradnje i prekida iste pokušava napraviti sapunica. Ono što nas mnogo više interesuje jeste igra i podatak da klubove odvajaju samo dva boda. Totenhem sa dvanaest poena deli prvo mestao sa Arsenalom, a Plavci su odmah iza njih, sa Mančester Sitijem i Liverpulom.

Siti ima priliku posle dobrog prodora Zabalete, čiji pas stiže do Džeka, a ovaj pokušava da iz prve odigra za Negreda, koji je čekao na petercu.

Jaja Ture je šutirao glavom posle kornera, ali Guzan brani (39′).

0 – 1 Jaja Ture postie gol. Lopta je došla kod njega posle kornera. Defanzivci Vile nisu dobro izbacili loptu kaoja je iz kornera išla na prvu stativu. Ona je došla do Turea, koji je bio na petercu. Postavio je nogu i loptu poslao pravo u Guzana, ali mu je lopta prošla kroz noge (45′) .

1 – 1 El Ahmadi u 51. poravnava. Bakuna mu je proturio loptu između dva igrača Sitija. Snimak je pokazao da je El Ahmadi ipak bio u ofsajdu.

1 -2 Edin Džeko je postigao gol. Ponovo posle korenera i ponovo je centrirao Narsri (56′)

Domaći su oslabljeni povredama, a svakako najznačajniji igrač van stroja je Kristijan Benteke.

2 – 2 Bakuna iz slobodnog udarca u 74. minutu.

3 – 2 Vajman preokreće u 76. minutu. Guzan je ispucao loptu, Kompani i Nastasić je nisu zaustavili, pa je ona prošla između njih. Vajman je istrčao i savladao Harta za veliki preokret.

Defanzivac Kardifa Kolker donosi svom timu prednost u 12. minutu.

Izjednačio je Ruiz u 45. minutu.

Pobedu Velšanima donosi Mač u 90. minutu.

Fulham 1 – 2 Cardiff City by hadzaj

1 – 0 Bredi iz penala u trinaestom minutu.

0 – 1 Amalfitano u 54. minutu.

1 – 1 Vejn Runi samo tri minuta kasnije poravnava.

1 – 2 Vest Brom ponovo vodi na Old trafordu! Berahino je strelac u 67. minutu.

1 – 0 Osvaldo 47′

2 – 0 Lambert 49′

Southampton 2-0 Crystal Palace All Goals by all-goals

Arsenal je propustio veliku priliku da pred kraj prvog poluvremena dođe do prednosti. Gnabri je napravio prodor i lepo dodao Žiruu, ali je Francuz traljavo šutirao, pa je lopta otišla pored gola.

0 – 1 Gnabri postiže svoj prvi gol za Arsenal. Remzi ga je prograo (58′).

Dva minuta kasnije svoj prvenac za Tobžije mogao je da zabeleži i Ozil, ali mu je Vorm “skinuo” šut.

0 – 2 Ponovo Remzi postiže gol! Divna kontra Arsenala, Vilšer se klizećim startom izborio za loptu, zatim je dodao Žiruu, koji je odigrao povratnu za Velšanina, a on zakuvao u mrežu Labudova.

1 – 2 Dejvis, posle duplog pasa sa Bonijem smanjuje prednost gostiju u 81. minutu.

Nedelja, 29.9.2013.

Gosti su imali priliku u 8. minutu. Posle kornera Benet je pogodio prečku.

0 – 1 Houson je snažno šutirao sa dvadesetak metara i savladao Begovića (34′).

Snodgras je iskosa šutirao u dalji ugao, ali se Begović ispružio i odbranio (80′).

Kanarinci su došli do pobede i sada ove dve ekipe imaju po sedam bodova.

Prvu priliku imali su domaći, kad je Larson iz slobodnog udarca pogodio prečku.

Međutim, Liverpul je poveo golom Staridža u 28. minutu. Engleski reprezentativac je loptu, umesto glavom, zahvatio rukom.

Osam minuta kasnije Staridž je lako pretrčao Kueljara i uputio oštar pas po zemlji, a na drugoj strani je loptu dočekao Suarez i plasirao je u gol.

Sanderlend je smanjio u sedmom minutu drugog poluvremena preko Đakerinija.

Liverpul se polse primljenog gola uozbiljio i kontrolisao utakmicu. U 89. minutu Suarez je postigao još jedan gol.

Ponedeljak, 30.92013.

Everton je i dalje bez poraza. Prvo poluvreme utakmice je u potpunosti pripalo njima.

Poveli su još u petom minutu preko Lukakua, na dodavanje Miralasa.

Dvadeset minuta kasnije, Lukaku je asistent, a Barkli strelac.

U 37. minutu odbrana Njukasla previ veliku grešku, pa lopta koju je ispucao Evertonov golman Hauard dolazi do Lukakua, koji postiže još jedan gol.

Na poluvremenu menadžer Njukasla Alan Pardju uvodi u igru Kabaja. Francuz posle samo šest minuta postiže divan gol i vraća nadu svom timu.

Remi smanjuje na 3-2 u 89. minutu.