Pripremne utakmice: Čelsijevi omladinci ubedljivi, Liverpul izgubio od Bronbija

Čelsi je svoju prvu utakmicu u okviru priprema za novu sezonu igrao protiv Vikomba. Sastav “plavaca” u kome je bilo mnogo mladih igrača uspeo je da donese ubedljivu pobedu. Čelsi je slavio rezultatom 5-0.

Liverpul je u 90. minutu primio gol od danskog Bronbija i poražen je rezultatom 2-1 u svojoj prvoj pripremnoj utakmici.

Čelsi 5 – 0 Vikomb

U prvom poluvremenu golman Mark Švarcer je od svojih saigrača bio stariji bar 20 godina. Naime, u startnoj postavi su se, pored vremešnog Asutralijanca našli uglavnom igrači iz omladinskog tima, pojačani nekolicinom momaka koji su prethodnu sezonu proveli na pozajmicama. Čelsi je na poluvremenu vodio 1-0, a u nastavku je došao do još 4 gola. Od 46. minuta šansu da se istrče su dobili i iskusniji igrači, koji nisu učestvovali na svetskom prvenstu, kao što su Džon Teri, Branislav Ivanović, Mohamed Salah, Nemaja Matić, kao i Novajlija Kurt Zuma.

First-half line-up (4-2-3-1): Mark Schwarzer (c); Todd Kane (Kurt Zouma 20), Nathaniel Chalobah, Andreas Christensen, Nathan Ake; Oriol Romeu, Marco van Ginkel; Lucas Piazon, Lewis Baker, John Swift; Patrick Bamford.

Second-half line-up (4-2-3-1): Mark Schwarzer (Mitchell Beeney 73); Branislav Ivanovic, Kurt Zouma, John Terry (c), Jay Dasilva; Oriol Romeu (Jordan Houghton 73), Nemanja Matic; Mohamed Salah, Jeremie Boga, Izzy Brown; Dominic Solanke.

Scorers Bamford 20, Brown 47, 86, Terry 50, Ivanovic 58.

romeu

Bronbi 2 – 1 Liverpul

Liverpul je počeo sa nekolicinom iskusnih igrača, među kojima je bio i Danije Ager, nekadašnji fudbaler baš Bronbija. U napadu se našao Fabio Borini, koji je minulu sezonu proveo na pozajmici u Sanderlendu. Danci su poveli u 23. minutu. Izjednačio je Kristofer Petersen na početku drugog dela igre, a pobedu domaćima je doneo Ferhan Hasani na samom kraju utakmice.

Menadžer Liverpula BrendanRodžers je u nastavku napravio 10 izmena.

LFC: B Jones, Kelly, Ilori, Agger, Smith, Lucas, Rossiter, Coutinho, Suso, Borini, Teixiera

Subs: Ward, Allen, Ibe, Coady, Skrtel, Flanagan, Adorjan, Phillips, Wisdom, L Jones, Peterson, Stewart

liverpul

Kristal Palas je u pripremnoj utakmici protiv Gaka iz Graca napravio impresivan podvig i slavio 13-1. Svonsi je odigrao 1-1 sa Čivasom, a Vest Hem je odigrao bez golova protiv Ipsviča.