Runi i Mata za pobedu Junajteda nad Romom

mančester junajted 3 - 2 roma, pripreme 2014

Vejn Runi i Huan Mata su Mančester Junajtedu doneli prednost od tri gola već u prvom poluvremenu utakmice sa Romom. U nastavku su Rimljani postigli dva gola, ali su “crveni đavoli” ipak osvojili tri boda posle prvog meča na međunarodnom turniru u SAD.

Miralem Pjaniće je postigao gol iz svoje polovine, lobujući neopreznog Bena Amosa.

Runi je predivnim golom u 35. minutu doneo prednost ekipi Luisa van Gala. Četiri minuta kasnije isti igrač je asistirao Huanu Mati, koji je lobovao golmana Rome. U poslednjem minutu prvog poluvremena ponovo se u strelce upisuje Runi, ovog puta s bele tačke, i donosi veliku prednost svom timu.

Rezultat se nije menjao do 75. minuta, kada je Pjanić perfektnim lobom sa 60 metara savladao Amosa. Mladi defanzivac Mančestera Majkl Kejn je u 89. minutu skrivio penal, a legendarni Frančesko Toti je smanjo na 3-2, što je bio i konačan ishod meča.

I na ovoj utakmici, kao i u pobedi nad LA Galaksijem od 7-0, Van Gal je isprobavao formaciju sa trojicom centralnih bekova. Mladi Tajler Bleket je bio jedini igrač koji je odigrao svih 90 minuta.

U istoj grupi sa Junajtedom i Romom su Real Madrid i Inter.