Stouk – Arsenal: Najava utakmice

Arsenal u Stouku juri svoju treću pobedu u nizu, dok će domaći pokušato da prekinu crnu seriju od tri poraza za redom.

Stouk jeste u seriji loših rezultata, ali je pošteno reći i u seriji teških mečeva. Ipak, ne može se reći da je tim Marka Hjuza u porazima od Liverpula i Mančester junajteda bio sasvim loš.

Obe te utakmice su igrali na strani i zaista treba očekivati da protiv Arsenala na Britaniji pokušaju da se iskupe za to što su posle solidnog starta sada na samo tri boda iznad zone ispadanja.

Arsenal je na poraz od Mančester junajteda odgovorio sa dve pobede od po 1-0 i polako se približava pozicijama koje vode u Ligu šampiona.

Sastavi

Stouku fali nekoliko važnih igrača, među kojima su Stiv Sidvel, Viktor Mozes i Piter Odemvindži. Džonatan Volters je bio povređen i čak se poslednji trenutak da se vidi je li dovoljno spreman. Glen VIlan i Robert Hut su pod znakom pitanja.

Arsenal ne računa na Naća Monreala, a Vojčeh Ščesni bi mogao da se vrati među stative posle dva propuštena kola. Loran Košjelni je igrao posle duže pauze, ali je obnovio povredu i ponovo je pod znakom pitanja.

Međusobni susreti

Ovo će biti 100. susret Stouka i Arsenala. “Tobdžije” imaju 52 pobede, a Stouk 24.

Stouk je izgubio samo jednu od polsednjih osam utakmica sa Arsenalom na Britanija stadionu.

Piter Krauč je postigao sedam golova u karijeri protiv Arsenala i samo je Blekburnu dao više.

Menadžer Stouka Mark Hjuz nije izgubio od Arsenala na poslednjih šest utakmica kao domaćin.

Stouk

Stouk je ove sezone već pretrpeo tri poraza na svom terenu, koliko su imali za čitavu prošlu sezonu.

Oni su samo dva puta sačuvali mrežu u prvih 14 kola.

Arsenal

Arsenal ove sezone nije uspeo da veže tri pobede u ligi.

Vengerov tim je na poslednjih šest utakmica četiri puta sačuvao mrežu i svaki put je pobedio.

Arsenal je postigao čak sedam golova ove sezone u poslednjih pet minuta mečeva, što je najviše u Premijer ligi.

Na poslednjih pet Arsenalovih utakmica u Premijer ligi nije bilo golova u prvom poluvremenu.

Aleksis Sančez j postigao osam golova na poslednjih osam utakmica. On je postigao tri gola koja su direktno donela pobedu.