Uvertira pred derbi kola, Pelegrini o susretu sa Čelsijem

Čileanac nije želeo da kaže svoje mišljenje o Žozeu Murinju, ali je istakao da je njegov tim sada jači i spremniji za meč nego jesenas kada je od Čelsija izgubio sa 2-1. Mančester siti će, prema rečima menadžera, govoriti na terenu a ne pre i posle meča, i uraditi sve da stigne do značajna tri boda.

Domaćin je lider na tabeli i odlično igra kod kuće ove sezone. Kada su domaćini postižu po 4 gola u proseku.

Murinjo je rekao da su fudbaleri Sitija imali dosta sreće, jer su neke ključne odluke donete u njihovu korist, ali ipak ne želi da ulazi u rat sa Pelegrinijem.

– Najbitnije je da ekipa priča na terenu. Svaki trener može da radi šta hoće. Ja ne želim da komentarišem Murinja. Uvek kažem igračima da nije bitno protiv koga igramo – rekao je Pelegrini.

Fernando Tores je postigao gol u 90. minutu za pobedu Čelsija nad Mančester sitijem

– Poslednji put kad smo igrali, napravili smo grešku i olakšali im posao. Od tada smo se popravili, i mislim da sada imamo veće šanse. Trudićemo se od početka meča da budemo bolji rival. Nismo nepobedivi, ali smo u odličnoj formi i napredujemo iz meča u meč – naveo je čileanski stručnjak koji predvodi Mančester siti.

Dušan Ninković

Murinjo naljutio Pelegrinija u njihovom prvom duelu

Kada je Fernando Tores postigao pobedonosni gol za Čelsi protiv Mančester sitija, Žoze Murinjo je utrčao među navijače “plavaca” i to protršavši “ispred nosa” protivničkom menadžeru. Murinjo je posle utakmice objasnio da mu je tu bio sin i da je želeo da gol proslavi s njim.

Manuel Pelegrini je bio uvređen i nije se rukovao sa Portugalcem posle utakmice. Opširnije čitajte u tekstu

Žoze Murinjo objasnio zašto je utrčao među navijače, Manuel Pelegrini nije objasnio zašto je izbegao rukovanje

Inače, Tores je postigao pobedonosni gol zahvaljujući nesporazumu Matije Nastasića i Dđoa Harta, posle čega je golman reprezentacije Engleske izgubio mesto među stativama na nekoliko narednih utakmica.