Arsenal pobedio Kristal Palas i ostao na vrhu tabele

Kristal Palas je samo nekoliko dana pre ove utakmice prekinuo saradnju sa menadžerom Janom Holovejem. Ekipu privremeno vodi njegov doskorašnji asistent Kit Milen.

Milen je napravio nekoliko izmena u odnosu na prethodni meč, koji je Palas izgubio 4-1 od Fulama. Arsenal svakako nije baš najbolji protivnik za krizne momente, ali Kristal Palas i nema mnogo da izgubi, s obzirom da se zabeležili samo jednu pobedu.

Čini se da su u ovaj meč ušli mnogo ozbiljnije nego u prethodni. U prvih pola sata gotovo da i nisu prelazili na Arsenalovu polovinu, ali su dobro branili svoj gol. “Tobdžije” su potpuno kontrolisale igru, imale loptu u svom posedu, pokušavale da pronađu neku rupu u odbrani, ali nije išlo. Skoro da nije bilo prilika. Posle tridesetog minuta igralo se malo otvorenije, tako da su i jedni i drugi imali nekoliko šansi. Palas je povremeno išao do protivničkog gola, a pokušavali su i da organizuju kontranapade.

Arsenal je mogao do gola posle jednog prodora Santija Kazorle, ali je njegovo dodavanje ka Olivijeu Žiruu bilo prejako.

Igra je bila brza, tečna, bez mnogo prekida, ali i bez mnogo uzbuđenja u prvom poluvremenu.

Nepun minut igre u nastavku doneo nam je prvo uzbuđenje – penal za Arsenal. Serhi Gnabri, koji je još u 8. minutu zamenio Metjua Flaminija, lažnjakom je izbacio Adlena Gediuru, koji ga je “pokupio”. Jedanaesterac je uspešno izveo Mikel Arteta.

U 66. minutu Arteta je dobio crveni karton o čijoj opravdanosti se dosta raspravljalo. Arsenal je izvodio korner, kad su domaći izbacili loptu napred ka Maruanu Šamaku. Arteta ga je odgurnuo i oborio, za šta je dobio direktan crveni karton, iako je prekršaj načinjen na više od 40 metara od gola. Ali Arteta je u tom trenutku bio poslednji igrač u odbrani Vengerovog tima.

Od tada Kristal Palas jeste više napadao, ali i dalje nisu imali veliku priliku. Svakoko treba izdvojiti divan volej Mileta Jedinaka sa dvadesetak metara, koji je Vijček Ščesni dobro odbranio. Takođe je i Džoel Vord fenomenalno šutirao posle duplog pasa, ali je pogodio prečku. Više od dvadeset minuta je trajala inicijativa domaćeg tima, a onda se u jednom minutu dva puta dozvolili da se protivnički igrači nađu sami pred golom Hulijana Speronija. Najpre se u prilici našao Mesut Ozil, ali nije lepo zahvatio volej, mada je bio potpuno sam, a onda je Arsenal odigrao kontru u kojoj je izgledalo kao da oni imaju igrača više. Aron Remzi je imao vremena da sačeka utrčavanje Žirua i centrira. Francuz je glavom postigao gol i osigurao pobedu svog tima.

Arsenal je ostao na čelu tabele, a u narednom kolu dočekuju Liverpul, koji ima samo dva boda zaostatka.

Kristal Palas je pokazao da može da igra i malo organizovanije nego do sad.

Pogledajte pregled utakmice Kristal Palas – Arsenal.