Englezi u Ligi Evrope: Svonsi i Totenhem pobedili, Viganu bod (Video)

Svonsi je na gostovanju savladao Valensiju 3-0. Istim rezultatom Totenhem je slavio protiv Tromsoa, Vigan uzeo bod u Belgiji u meču sa Varegemom.

U ovogodišnjoj Ligi Evrope učestvuju tri ekipe iz Engleske, od kojih se jedna takmiči u drugoj ligi.

Valensija 0  – 3 Svonsi

Rami je u 10 minutu dobio crveni karton i ostavio Valensiju sa desetoricom na terenu. Pet minuta kasnije Velšani dolaze u vođstvo preko Bonija, nad kojim je i načinjen prekršaj za crveni karton. Ovaj napadač je u toku meča pravio dosta problema odbrani Valensije.

Miču povećava na 2-0 u 58, a de Guzman iz slobodnog udarca pogađa za 3-0.

Svonsi je u poslednjem kolu Premijer lige odigrao 2-2 sa Liverpulom i osokoljeni dolaze u Španiju. Valensija nije uspela da kao domaćim pobedi na svoje poslednje dve evropske utakmice. S druge strane, Velšani nisu pobedili na poslednjih šest gostovanja, a u Evropi nisu igrali od 1991, kad su učestvovali u Kupu pobednika kupova.  Monako ih je tad izbacio ukupnim rezultatom 10-1 još u prvoj rundi.

Startna postava:

Vorm, Rangel, Chico Flores, Amat, Tiendalli, de Guzman, Canas, Pozuelo, Dyer, Michu, Bony.

U ovoj grupi još: Sent Galen 2 – 0 Kuban

Zulte Varegem 0 – 0 Vigan

Posle dobrog početka Vigana, Varegem je preuzeo inicijativu. U 35. minutu pogađaju prečku, a kasnije su imali još nekoliko solidnih prilka. Ipak nije bilo golova. Vigan je stigao do svog prvog boda u Evropi.

Aktuelni osvajač FA kupa, ali i drugologaš, Vigan, igra svoju prvu evropsku utakmicu u istoriji.U Ligi Evrope ove sezone su još dva debitanta, ali oni su za razliku od engleskog tima igrali kvalifikacije.

Varegem je jednom igrao u ovom takmičenju, ali se nije proslavio. Na domaćem terenu su osvojili samo jedan bod, tako da momci iz Čempionšipa imaju čemu da se nadaju. Vigan u domaćem prvenstvu ove sezone ima samo jednu pobedu u šest utakmica.

Ovo je sastav koji je Oven Kojl odlučio da izvede pred Belgijance:

Carson, Boyce (C), Shotton, Perch, Crainey, McArthur, McCann, Gomez, McManaman, Powell, McClean.

U ovoj grupi još: Maribor 2 – 5 Rubin

Totenhem 3 – o Tromso

Totenhem je golovina Defoa u 21. i 29. minutu na odmor otišao sa dva gola prednosti. Četiri minuta pre kraja, rezervista Eriksen frnomenalnim udarcem postavlja konačan rezultat.

Pevci su bez poraza u poslednjih sedam evropskih utakmica na Vajt hart lejnu. U Premijer ligi imaju tri pobede i jedan poraz.

Startna postava: Lloris; Naughton, Dawson, Kaboul, Rose; Dembele, Sandro; Lamela, Holtby, Sigurdsson; Defoe.

U ovoj grupi još: Šerif Tiraspol 0 – 0 Anži