Englezi u Ligi šampiona: Bazel preokrenuo protiv Čelsija, Mančesteri ubedljivi, Arsenal siguran (Video)

Čelsi je na svom terenu izgubio od Bazela 2-1, dok je Arsenal pobedio Marsej u gostima istim rezultatom. Junajted 4 – 2 Bajer Leverkuzen, Plzen 0 – 3 Siti. Ture i van Persi postigli lepe golove.

Mančester Junajted je savladao Bajer Leverkuzen sa 4 -2. Runi je doneo prednost Crvenim đavolima u 22. minutu. U devetom minutu nastavka Rolfes izjednačuje. Van Persi pet minuta kasnije vraća prednost Junajtedu, Runi je povećava u 79. (i stigao do 200 golova za Mančester), a Valensija devet minuta kasnije pogađa za 4-1. Gosti preko Topraka u 88. ublažavaju poraz.

U drugoj utakmici te grupe Šahtjor je u gostima slavio protiv Sosijedada sa 2-0

Najviše pažnje engleski mediji posvećuju tome što Dejvid Mojes večeras prvi put vodi ekipu u Ligi šampiona. Postavlja se (glupo) pitanje “hoće li umeti”. Kapiten Junajteda Nemanja Vidić smatra da hoće. On podseća da je Mojes, koji je čitavu deceniju vodio Everton, svake sezone igrao sa velikanima kao što su Junajted, Liverpul, Čelsi i Arsenal.

Mojesov kolega s druge strane je Sami Hipija, nekad igrač Liverpula, najvećeg i Junajtedovog i Everonovog rivala.

I jedan i drugi tim su za vikend pobedili u domaćem prvenstvu. Junajted je bio bolji od Kristal Palasa 2-0, Leverkuzen je sa 3-1 pobedio Volsburg.

Mančester Siti je na gostovanju pobedio Viktoriju Plzen sa 3-0. Strelci su bili Džeko, Ture i Aguero od 48. do 58. minuta. U ekipu se vratio kapiten Kompani, a igrali su i Nastasić i Kolarov.

Bajern je istim rezultatom pobedio moskovski CSKA.

Za razliku od gradskog rivala, Građani se najviše uzdaju upravo u menadžera Manuela Pelegrinija. On itekako ima iskustva u Ligi šampiona. Prošle sezone je doveo Malagu do četvrtfinala.

Viktorija je u petak odigrala 1-1 sa Slovanom, a Siti 0-0 sa Stoukom.

Sutra igraju Čelsi-Bazel i Marsej-Arsenal.

Mančester Siti i Mančester Junajted se međusobno sastaju u nedelju u 17 časova, u okviru petog kola Premijer lige.

Bazel je preokretom došao do pobede nad favorizovanim Čelsijem. Plavci su poveli na samom kraju prvog poluvremana golom Oskara.

Salah i Streler u 71. i 81. minutu preokreću na 1-2. Za sad, najveće iznenađenje u Ligi šampiona.

U drugoj utakmici iz ove grupe Šalke je pobedio Steauu 3-0.

Sastav: Cech, Ivanovic, Cahill, LULZ, Cole, Van Ginkel, Lampard, Hazard, Oscar, Willian, Eto’o

Čelsi i Bazel sastali su se pre manje od šest meseci u polufinalu Lige Evrope. Plavci su u dvomeču bili bolji ukupnim rezultatom 5-2 i kasnije osvojili to takmičenje. David Luiz i Viktor Mozes postigli su po gol u obe utakmice.

Domaći su za vikend izgubili od Evertona 1-0, a Bazel je istim rezultatom savladao Minsingen.

Arsenal je poveo sa 2-0 u Marseju, golovima Volkota (65′) i Remzija (83′).Velšanin je u nadoknadi vremena skrivio jedanaesterac, koji je iskoristio Ajev.

Žiru se oporavio i odigrao ceo meč. Vermalen nije ulazio u igru.

Sastav: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Ramsey, Flamini, Wilshere, Özil, Walcott, Giroud.

Drugi meč iz ove grupe, Napoli – Borusija Dortmund, završen je pobedom Italijana 2-1.

Olimpik iz Marseja dočekuje Arsenal. Tobdžije su pobeđivale na poslednjih pet gostovanja u Francuskoj.

Zdravstvene probleme ovih dana imali su Žiru i Ozil, ali će verovatno biti u timu (Sedamnaestogodišnji napadač Čuba Akpom je u pripravnosti, jer sem Žirua Arsenal trenutno nema napadača). Na ovoj utakmici očekuje se povratak Tomasa Vermalena.

Marsej je u subotu igrao 1-1 sa Tuluzom u gostima, a Arsenal je pobedio Sanderlend 3-1, takođe u gostima.