Favoriti podbacili u trećem kolu

POBEDA u poslednjem minutu

Danas je u standardnom terminu od 16:00 odigrano pet susreta trećeg kola engleskog Premiershipa u kojima je Stoke slavio protiv Manchester Citya . QPR je golom Charlie Austina iz sudijske nadoknade prvog poluvremena stigao do tri boda protiv Sunderlanda dok je Southampton zahvaljujući dva gola Schneiderlina i jednom Pellea stigao do trijumfa u Londonu protiv West Hama (1:3). Domaće je prethodno u vodstvo doveo Noble u 27. minuti susreta. Dva gola Dyera i jedan Routledga bili su dovoljni za treću pobjedu Swanseaja u ovoj sezoni protiv WBA (3:0) dok je Manchester City šokirao svoje navijače na Etihadu budući da je poražen od Begovićevog Stokea rezultatom 0:1. Jedini pogodak na utakmici djelo je bivšeg igrača Manchester Uniteda Dioufa iz 58. minute susreta. Edin Džeko je u igru ušao u 63. minuti susreta kada je zamijenio Jovetića. A ekipa Manchester United je odigrala mršavih 0:0 sa ekipom Burnleya, taj meč se igrao u 13:45.