Fenomenalna utakmica: Arsenal 2 – 2 Mančester Siti

Arsenal i Mančester Siti odigrali su 2-2, u izuzetno kvalitetnom meču. Gosti su poveli u prvom poluvremenu, da bi “Tobdžije” došle do preokreta u nastavku, ali je poravnao Martin Demikelis posle kornera koji je izveo Aleksandar Kolarov.

Tim Arsena Vengera je igrao sjajno u pojedinim periodima, međutim, gosti su mogli do pobede u poslednjim trenucima meča.

Mančester Siti je na teren izašao bez Jaje Turea, koji zbog nedavnih obaveza u reprezentaciji Obale Slonovače nije bio spreman za meč. Njegovo mesto je zauzeo iskusni Frenk Lampard. Domaći su potpuno dominirali u prvih pola sata, a debitant Deni Velbek je imao jednu stoprocentnu priliku. On je, posle greške odbrane Sitija, došao do lopte, lepo lobovao Džoa Harta, ali je stativa spasla gol šampiona Engleske.

velbek arsenal

Razigrani Džek Vilšer i Aron Remzi su iznova i iznova započinjeli napade svog tima, ali nisu uspevali da naprave pravu priliku. Potpuno podređeni Mančester Siti došao je do gola u 28. minutu, iz svog prvog ozbiljnog napada. Hesus Navas je prošao po desnoj strani i ubacio loptu na peterac, a Serhio Aguero ju je spretno poslao u mrežu. Arsenal do kraja poluvremena nije uspeo da se vrati u svoj ritam.

U nastavku je Vengerov tim na kratko ponovo pojačao pritisak, ali je Siti brzo uspostavio ravnotežu. Agilni Vilšer je inicirao jednu lepu akciju sa nekoliko brzih i kratkih pasova, ali to nije donelo ništa. Ipak, posle sat vremena igre upornost se isplatila Vilšeru, koji lepo prolazi po desnoj strani i pametno šutira iznad Harta za izjednačenje.

vilser

Do preokreta domaći dolaze 11 minuta kasnija, kada igrači Mančester Sitija odbijaju loptu na dvadesetak metara od gola, a Vilšer je glavom vraća u kazneni prostor, gde je Aleksis Sančez spremno došekao i iz prve poslao u suprotan ugao gola.

Gostujući igrači su malo pojačali pritisak, a posle kornera u 83. minutu Demikelis ostaje sam i glavom pogađa mrežu. Golman Vojčeh Ščesni je zakačio loptu, ali nije uspeo da je zaustavi.

sancez

U nadoknadi vremena i jedni i drugi su pokušali da dođu do pobede. “Građani” su imali veliku priliku, kada je rezervista Edin Džeko ostao potpuno sam u kaznenom prostoru, ali je njegov šut išao suviše sporo za Arsenalovog golmana. Pre toga iz jedne neobećavajuće situacije Kolarov je pogodio stativu.

Klikni i prelistaj ostale vesti

Arsenal je u nadoknadi brzim napadom mogao da dođe u veliku priliku, ali je Vensan Kompani u poslednjem trenutku izbacio loptu ispred Remzija.

Neverovatno: Svih 11 Arsenalovih igrača branilo korner, a Demikelis ipak ostao sam

Ovde se vidi da su svi igrači Arsenala bili u šesnaestercu kod kornera posle kojeg je Mančester Siti izjednalio. Vez obzira na to, Martin Demikelis je ipak ostao sam i postigao gol na centaršut Kolarova.