Galata – Arsenal: Pet važnih zaključaka posle rutinske pobede

Arom Remzi Arsenal Galatasaraj

Arsenal je bio ubedljiv u Turskoj protiv Galatasaraja, a meč koji nije odlučivao ništa nam je doneo nekoliko prelepih golova.

Sigurno će se najduže pamtiti drugi pogodak Arona Remzija, ali i Lukas Podolski i Vesli Snajder mogu da se pohvale svojim šutevima.

Arsenal je slavio 4-1 a sve je bilo rešeno već u prvom poluvremenu, jer su “tobdžije” na odmor otišle sa 3-0.

Utakmica nije bila od rezultatskog značaja, jer je tim Arsena Vengera ranije obezbedio prolaz dalje, a Galatasaraj nije imao nikakve šanse da se pomeri sa dna.

Pored lepih golova, posle meča možemo da izvučemo i nekoliko bitnih činjenica.

1. Aron Remzi je u prvom poluvremenu postigao dva gola i zabeležio jednu asistenciju. Njegovo podizanje forme bi moglo da bude veoma važno za Arsenal

2. Petnaestu godinu za redom Arsenal prolazi grupnu fazu Lige šampiona, što je rekord među engleskim klubovima. Kakvu god sezonu da imaju, “tobdžije” se plasiraju u Ligu šampiona i kasnije prođu dalje iz grupne faze, što se dokazalo još jednom

3. Matje Debuši se oporavio od povrede i posle duge pauze ponovo se našao u sastavu Arsenala. Njegov povratak je veliki podstrek za odbranu Arsenala, jer je bilo mnogo problema zbog učestalih povreda.

4. Džoel Kembel je končno dobio pravu priliku da igra kod Arsena Vengera. Mladi ofanzivac je bio u startnoj postavi i odigrao je ceo meč. Venger je posle utakmica demantovao glasine da će Kembel napustiti Emirate u januaru zbog premale minutaže. On je do ove utakmice odigrao svega šezdesetak minuta od starta sezone.

5. Lukas Podolski je bio strelac na svakoj od poslednje četiri utakmice u Ligi šampiona na kojoj je bio starter. Venger je objasnio da Nemac ne dobija češće priliku zbog jake konkurencije u timu

Fotografija preuzeta sa: arsenal.com