Kolo 3: Liverpulu najveći engleski derbi, Arsenalu najveći londonski (Video)

Završeno je treće kolo engleske Premijer lige. Liverul je pobedio Mančester Junajted, ponovo je Staridž strelac. Arsenal bolji od Totenhema u gradskom derbiju. Mančester Siti je savlado Hal sa 2-0. Čelsi je svoju utakmicu sa Aston Vilom odigrao ranije zbog utakmice Super kupa. Ni na jednoj od četiri subotnje utakmice koje su počele u 16 časova nije bilo golova na poluvremenu. A ni u drugom ih nije bilo mnogo – svega tri. Prvi je “pao” tek u 68. minutu utakmice Norič – Sautempton.

Man City   2 – 0   Hull

Sastavi timova

Domaćin je ovog puta mogao da računa na dva prava štopera, jer se od povrede oporavio Nemanja Nastasić.

Ipak, prvu veliku priliku imao je igrač Hala Sone Aluko u devetom minutu, kada je izbacio iz igre Leskota i pobegao odbrani Građana. Iako je bio sam pred golmanom Hartom, šutirao je pored gola. Četiri minuta kasnije, Džolion Leskot šutira glavom, ali golman Hala Alan MekGregor odlično interveniše. U prvom poluvremenu Tigrovi su imali još jedan dobar pokušaj kada je Robert Koren šutirao iz daljine, lopta je odskočila i završila blizu gola.

Na početku drugog poluvremena Edina Džeka je zamenio Alvaro Negredo i upravo je on u 65. minutu doneo prednost Mančester Sitiju. Posle centaršuta Pabla Zabalete, Negredo je bio najviši u skoku i glavom postigao gol. I na utakmici Kardif-Mančester Siti on je zamenio Džeka i postigao gol. U devedesetom minutu pobedu je osigurao Jaja Ture lepim golom iz slobodnog udarca. Ni golman Hala ni El Mohamadi koji je stajao na gol liniji nisu uspeli da zaustave precizan i jak udarac Turea.

Pregled utakmice:

Manchester City vs Hull City (2:0) All Goals… by SpyJung

Newcastle   1 – 0   Fulham

Njikasl je stigao do prve pobede u novoj sezoni Premijer lige. Iako su tokom čitavog meča napadali goste iz prestonice, do gola su stigli tek u 87. minutu preko Hatema Ben Arfe, koji je napao po desnom krilu, dugo pokušavao da namesti loptu na levu nogu, a kad je uspeo, zakucao je u mrežu.

Svrake su uputila čak 21 šut ka golu Stokdejla, koji je u nekoliko navrata spasao svoj tim. Jedinu šansu Fulam je imao posle šuta Brajana Ruiza iz slobodnog udarca, ali ga je zaustavio Tim Krul. Njukasl je imao još nekoliko prilika, a uglavnom je u svima učestvovao Ben Arfa. Nakon njegovog centaršuta Sise ke pogodio prečku.

U 65. minutu Alan Pardju je u igru uveo i Johana Kabaja, koji na prethodnoj utakmici nije bio u timu zbog nesuglasica u vezi s njegovim eventualnim transferom u Arsenal.

Cardiff   0 – 0   Everton

Kardif nije uspeo da još jednom pobedi, posle iznenađenja koje je priredio Mančester Sitiju prošlog vikenda. Everton je bez pobede posle tri utakmice.

Pred kraj prvog poluvremena Jelavić je dva puta solidno šutirao glavom, ali je golman Maršal uspevao da odbrani.

Pogledajte kratak pregled utakmice

Norwich   1 – 0   Southampton

Posle tri kola i jedan i drugi tim imaju po pobedu, poraz i remi.

Evo i jedinog gola

West Ham   0 – 1   Stoke

Stouk je došao do druge pobede, a Čekićari su pretrpeli prvi poreaz ove sezone.

Jedini gol postigao je Džermein Penant u 82. minutu, samo šest minuta pošto je ušao u igru umesto Eteringtona.

Pogledajte gol:

Crystal Palace   3 – 1   Sunderland

Kristal Palas posle dva poraza stiže do prve pobede. Sanderlend ima samo jedan bod iz prva tri kola. Očigledno nešto ne štima u igri Crnih mačaka, a događaju se i pehovi van terena. U timu nije bilo Sesenjona koji je pre nekoliko dana priveden zbog vožnje u alkoholisanom stanju. S druge strane, menadžer Palasa Ian Holovej nas je navikao još dok je vodio Blekpul da njegov tim igra hrabro sa svima, što im se često obije o glavu, ali nekad i upali.

Kristal Palas je poveo u devetom minutu golom Denijela Gabidona, a ako ste se pitali kako je on uspeo da bude strelac – pogodila ga je lopta posle gužve u petercu i odbila se u gol.

Izjednačio je Stiven Flečer, koji se vratio u napad Sanderlenda. U 64. minutu je lepo šutirao glavom i Speroni je bio savladan. Petnaest minuta kasnije Džon O’Šea je srušio Dvajta Gejla u kaznenom prostoru i skrivio penal. Pride je zaradio i direktan crveni karton jer je bio poslednji igrač u odbrani svog tima. Upravo je Gejl šutirao penal i to očajno, po sredini gola, ali je lopta prošla ispod golmana Sanderlenda Kirona Vestvuda. Rezervista Kristal Palasa O’Kif je u nadoknadi vremena povećao na 3-1.

Pogledajte pregled utakmice

Liverpool   1 – 0   Man Utd

Tri utakmice, tri pobede po 1-0. To je učinak Liverpula ove sezone. Posle mnogo bledih sezona u kojima ih niko nije ubrajao među kandidate za titulu, konačno su postali ozbiljan “faktor”.

U najvećem derbiju Engleske Liverpul je golom Danijela Staridža u 9. minutu došao do devetog boda ove sezone. Korner je izveo Džerard, glavom šutirao Ager, a Evra i Kleverli su bili spremni da intervenišu na gol liniji. Ali spretni Staridž je glavom okrznuo loptu, promenio joj pravac i postigao gol. On je postigao sva tri gola Crvenih ove sezone.

Do kraja utakmice nije bilo mnogo izglednih prilika, ali bilo je mnogo borbe, oštrih stratova i napetosti.

Liverpul je sada prvi na tabeli.

Pogledajte pregled derbija Premijer lige

WBA   0 – 2   Swansea

Svonsi je stigao da prve ovosezonske pobede, a u narednom kolu dočekuju upravo Liverpul. WBA sa Sanderlendom “drži fenjer” – imaju samo jedan bod.

Poveli su golom iz voleja Bena Dejvisa u 22. minutu, a do 2-0 su stigli preko Pabla Hernandeza sedam minuta pre kraja.

Arsenal   1 – 0   Tottenham

Arsenal vodi na poluvremenu protiv Totenhema u derbiju severnog Londona. Gol je postigao Olivije Žiru u 23. minutu posle polukontre i dodavanja Volkota.

Do šestog minuta Santi Kazorla je čak dva puta pripretio šutevima iz slobodnih udaraca. Prvi put je Loris lepo odbranio, a drugi put ga je Španac iznenadio tako što je poslao loptu ispod živog zida, ali je za malo bio neprecizan.

Tobdžije su imale još jednu priliku kada je Volkot dobio dobar pas u prazno, ali je Ugo Loris na vreme predvideo šta će se dogoditi, pa je dobrim klizećim startom van šesnaesterca sprečio igrača Arsenala da dođe do lopte.

U nastavku domaći stvaraju još jednu šansu, ponovo šutira Žiru, ali Loris brani. Onda su Pevci imali šansu kada je šutirao Defo sa šesnaest metara, lopta je zakačila Košjelnog i promenila putanju, međutim, Ščesni je bio oprezan. U nastavku napada Soldado je snažno šutirao i pogodio Žirua u rame. Arsenal je imao još jednu šansu ali u duelu Volkota i Lorisa pobeđuje francuski golman.

Totenhem je zaigrao ofanzivno tek u nadoknadi vremena, a u njihovim redovima najraspoloženiji za igru je bio novopečeni reprezentativac Engleske Andres Taunsent.