Kolo 4: Čelsi izgubio od Evertona, Ozil asistirao u pobedi Arsenala, Džondžo džoker (Video)

Završeni je četvrto kolo Premijer lige. Everton je pobedio Čelsi, Stouk i Mančester Siti igrali nerešeno, Mančester pobedio Palas, a Ozil bio odličan u pobedi Arsenala. Šelvi priredio spektakl na utakmici Svonsija i Liverpula. Situacija se zakuvava. Bilo je lepih golova, brutlnih startova i mnogo uzbuđenja.

Premijer liga: Tabela posle četiri kola

Raspored utakmica petog kola

Mančester Junajted   2 – 0   Kristal Palas

Sastavi timova

Kod domaćih se u startnoj postavi našao Vejn Runi, koji je igrao sa zaštitom na glavi zbog povrede koji je dobio prošle nedelje. Pojačanje Junajteda, Maruan Felaini, počeo je utakmicu sa klupe, što nije uticalo na prodaju perika nalik njegovoj. Palas je igrao bez svog menadžera Iana Holoveja, koji je suspendovan jer je kritikovao sudije posle utakmice s Totenhemom.

Posle pola sata utakmice nije bilo naročitih prilika. Patris Evra i Ešli Jang su pokušavali da iznude jedanaesterce padovima u kaznenom prostoru, ali jedino što su dobili je žuti karton za Janga.

U 36. minutu van Persi je šutirao petom pored gola, u 36. je pogodio prečku, posle duge lopte Runija. Nekoliko minuta kasnije gosti su imali veliku priliku preko Gejla, koji je lako pretrčao Ferdinanda, prebacio De Heu, ali promašio.

Jang je još jednom pao u šenaestercu u 44. minutu posle duela sa Dikačoijem, koji je dobio direktan crveni karton. Penal za Junajted je izveo van Persi i pogodio.

U drugom poluvremenu Kristal Palas s igračem manje nije uspeo da ugrozi protivnika. Felaini je debitovao ulaskom u 62. minutu. Za goste je debitovao Kameron Džerom, ali nije uspeo ništa da uradi.

Vejn Runi je u 81. minutu povećao na 2-0 lepim golom iz slobodnog udarca.

Pogledajte golove:

Aston Vila   1 – 2   Njukasl

Njukasl je došao do druge pobede za redom, a Vili je ovo treći poraz u nizu. Svrake su povele golom Hatema Ben Arfe u 18. minutu. Ovaj Francuz je i u prošlom kolu bio strelac jedinog gola protiv Fulama.

U 67. minutu gol za Aston Vilu postiže Kristijan Benteke, a šest minuta kasnije Joan Gufran vraća prednost Njukaslu.

Fulam   1 – 1   Vest Brom

Fulam je poveo golom Stiva Sidvela u 22. minutu, a dosadašnji fenjeraš VBA došao je do boda u drugom minutu nadoknade vremena preko MekOlija. U oba slučaja, golovima su prethodili korneri. Fulam je čak tri puta postigao gol iz ofsajda.

Hal   1 – 1   Kardif

Kurtis Dejvis u četrdesetom minutu donosi prednost Tigrovima. Piter Vitingem poravnava u 59. iz voleja.

Totenhem   2 – 0   Norič

Pevci su, u živinarskom derbiju, bili jači od Kanarinaca. Uglavnom se igralo na polovini Noriča.

Oba pogotka postigao je Gilfi Sigurdson. Uz njega, Andre Viljaš-Boaš je u startnih jedanaest stavio i novaliju Kristijana Eriksena, koji je sa nekoliko poteza pokazao da je izuzetan igrač.

Totenhem sada ima tri pobede i jedan poraz, a Norič ostaje na četiri boda.

Stouk   0 – 0   Mačester Siti

Stouk je napravio prijatno iznenađenje i zaradio bod protiv favorizovanog Sitija.

Veliku priliku za domaće imao je Džonatan Volters u 24. minutu, ali je loše šutirao glavom, iako nije bilo nikog oko njega.

U 34. minutu Nasri je bio neoprezan i snažni Kenvain Džons ga je “oduvao” i oduzeo mu loptu. Šutirao je iskosa, ali pravo u Džoa Harta.

Džons je u nastavku imao još jednu priliku, kada je šutirao glavom preko gola, posle centaršuta Čarlija Adama. Ponovo je odbrana Građana lako dopustila protivničkom napadaču da dođe do pozicije za šut.

Kod gostiju su igrali Kolarov i Nastasić. Ekipa Marka Hjuza sada ima solidinih sedam bodova. Posle poraza od Kardifa, ovo je već drugi kiks u četiri utakmice ekipe Mančester Sitija.

Sanderlend   1 – 3   Arsenal

Mesut Ozil je bio u startnoj postavi Arsenala i upravo je on u 11. minutu asistirao Olivijeu Žiruu za 1-0. Ozil je nastavio svoj niz asistencija, a Žiru je stigao do svog četvrtog gola u prvenstvu.

Nekoliko minuta kasnije Volkot dolazi u gol šansu, ponovo na dodavanje Ozila, ali je golman Vestvud bio na pravom mestu.

U 18. minutu prvu šansu imali su i domaći. Šut Altidora je odbranio Šćešni.

Volkot je imao još dve prilike, ali je oba puta loše šutirao.

Na početku drugog poluvremena Košjelni je u svom stilu skrivio penal, a Gardner je bio siguran s bele tačke u 49. minutu.

Arsenal je, posle nekoliko dobrih napada Sanderlenda, pojačao tempo i došli su do koga. Da dodavanje Dženkinsona, Remzi je zahvatio volej i sa petnaestak metara snažnim udarcem savladao Vestvuda.

Posle odlične akcije Remzi postiže još jedan gol, na dodavanje Olivijea Žirua u 76′.

Na kraju utakmice povredio se jedini zdrav Arsenalov napadač Olivije Žiru. koji je trenutno i prvi strelac Premijer lige.

Everton   1 – 0   Čelsi

Everton je došao do svoje prve pobede ove sezone i to baš protiv Čelsija.

Na isteku prvog poluvremena, Lion Osman je centrirao na drugu stativu, Nikica Jelavić je lepo glavom vratio loptu u sredinu, a na nju je naleteo Stiven Nejsmit i poslao je u gol.

U startnim postavama bili su novi igrači, kod  domaćih Geret Beri, koji je spasao čist pogodak drugog debitanta, Samjela Etoa.

Pogledajte pregled ove veoma zanimljive utakmice.

Sautempton   0 – 0   Vest Hem

Prva i najbolja prilika na utakmici viđena je u 10. minutu kad je Džej Rodrigez prošao po levoj strani i dodao loptu Osvaldu, koji je, neometan, šutirao sa desetak metara i pogodio raskriljenog Jaskalainena.

Pre toga Vest Hem je imao inicijativu, ali su dva solidna napada završena lošim centaršutevima Meta Džarvisa.

Posle jednog kiksa Džejmsa Kolinsa na oko 25 metara od gola, Riki Lambert dolazi do lopte, ali njegov udarac je bio suviše slab.

Posle dvadesetog minuta igrači oba tima počeli su da igraju veoma oštro, ali dobrih akcija i prilika nije bilo.

U drugom poluvremenu Riki Lambert je, posle kontranapada, iskosa gađao suprotan ugao, ali je ponovo Jaskalainen dobro intervenisao. Finski golman je na kraju proglašen igračem utakmice.

Veliku priliku imao je Vest Hem u 86. minutu, kada je posle gužve u šesnaestercu Sautemptona na loptu natrčao Kolins. Na žalost, lopta je bila na zemlji i morao je da šutne nogom, pa je prebacio gol.

Posle meča se najviše govorilo o odbaranama Kusija i o klizećem startu Šnajderlina sa dve noge, za koji nije dobio karton.

Obadve ekipe sad imaju po pobedu, poraz i dva remija.

Svonsi   2 – 2   Liverpul

Ovu fenomenalnu utakmicu moglo je da obeleži mnogo toga: Stiven Džerard je po 400. put bio kapiten Liverpula, za njegov tim debitovali su Sako i Mozes, koji je postigao gol, Brendon Rodžers je igrao protiv svog bivšeg tima, baš kao i Šelvi na drugoj strani.

A upravo je ovaj potonji učinio da utakmica bude posebna.

Svonsi iznenada dolazi do prednosti u 2. minutu. Džondžo Šelvi, bivši igrač Liverupa, pokušava da uhvati volej, ali promašuje loptu. Prihvata je ponovo, obilazi Sakoa i šutira. Škrtel ga blokira, ali Šelviju se lopta vraća, pa je šalje u gol Minjolea.

U narednom napadu Šelvi je već na mestu zadnjeg veznog, ispred svog šesnaesterca. Bukvalno dodaje loptu napadaču Liverpula Staridžu, koji je sam ispred golmana Svonsija. Staridž rutinski savladava Vorma.Staridž postiže četvrti gol na četiri utakmice.

U 23. minutu ima još jednu priliku, ali posle odličnog centaršuta Mozesa glavom šutira po sredini gola i Vorm odlično reaguje.

U 36. minutu ponovo na scenu stupa Džonžo. Ovog puta loptu dodaje Viktoru Mozesu, koji debituje za Liverpul, a ovaj kreće ka golu, zalama protivničku odbranu i precizno šutira po zemlji.

Tri minuta kasnije u petercu Liverpula je Boni koji natrčava na odbijenu loptu, ali Škrtel požrtvovanim startom blokira šut.

U 64. minutu Šelvi kreće sa sredine terena, dodaje loptu i trči napred. Duga lopta ide upravo ka njemu i on glavom fenomenalno spušta za Mičua koji postiže gol.