Svonsvi 2-2 Liverpul: Džonžo džoker

Ne znate šta propuštate ako ne gledate ovu utakmicu! Stivi Dži je 400. put kapiten Crvenih,  Rodžers igra protiv bivšeg kluba, Mozes je postigao gol na debiju, ali je u centru pažnje Džondžo Šelvi.

1-0 Svonsi iznenada dolazi do prednosti u 2. minutu. Džondžo Šelvi, bivši igrač Liverupa, pokušava da uhvati volej, ali promašuje loptu. Prihvata je ponovo, obilazi Sakoa i šutira. Škrtel ga blokira, ali Šelviju se lopta vraća, pa je šalje u gol Minjolea.

1-1 U narednom napadu Šelvi je već na mestu zadnjeg veznog, ispred svog šesnaesterca. Bukvalno dodaje loptu napadaču Liverpula Staridžu, koji je sam ispred golmana Svonsija. Staridž rutinski savladava Vorma.Staridž postiže četvrti gol na četiri utakmice.

U 23. minutu ima još jednu priliku, ali posle odličnog centaršuta Mozesa glavom šutira po sredini gola i Vorm odlično reaguje.

1-2 U 36. minutu ponovo na scenu stupa Džonžo. Ovog puta loptu dodaje Viktoru Mozesu, koji debituje za Liverpul, a ovaj kreće ka golu, zalama protivničku odbranu i precizno šutira po zemlji.

Tri minuta kasnije u petercu Liverpula je Boni koji natrčava na odbijenu loptu, ali Škrtel požrtvovanim startom blokira šut.

Od 46. minuta umesto Dajera igraće de Guzman. Šelvi i dalje igra.

Umesto povređenog Kutinja ulazi Aspas.

Šelvi se pokoškao sa Leivom, pa im sudija Oliver daje po žuti karton.

2-2 Šelvi kreće sa sredine terena, dodaje loptu i kreće napred. Duga lopta ide upravo ka njemu i on glavom fenomenalno spušta za Mičua koji postiže gol.

Vizdom je dobio žuti karton. Za svaki slučaj umesto njega ulazi Ture.

Sterling menja Mozesa u 80. minutu.

Lepa polukontra Svonsija, ali de Guzman šutira preko gola u 83. minutu.

De Guzman dobro šutira iz slobodnog udarca, ali Minjole brani. Svonsi napada već deset petnaest minuta.