Liverpul 1-2 Mančester junajted: Dva gola Mate, crveni karton za Džerarda

huan mata mancester junajted Liverpul 1-2 Mančester junajted: Dva gola Mate, crveni karton za Džerarda

Mančester junajted je na gostovanju pobedio ekipu Liverpula rezultatom 2-1, a oba gola za “crvene đavole” postigao je Huan Mata.

Dimaći su od 46. minuta igrali sa igračem manje jer je Stiven Džerard posle samo 48 sekundi na terenu dobio crveni karton.

I sa desetoricom Liverpul je uspeo da smanji prednost Junajteda preko Danijela Staridža, ali ne i da stigne do izjednačenja. U nadokandi vremena Vejn Runi je imao priliku da sa bele tačke povisi na 3-1, ali je Simon Minjole sjajno odbranio njegov udarac.

Mančester junajted je ovom pobedom povećao prednos u odnosu na Liverpul na pet bodova i ojačao svoju poziciju u borbi za mesto koje vodi u Ligu šampiona.

Mata je već u 14. minutu na lepo dodavanje Andera Herere postigao vodeći pogodak. Menadžer Liverpula je na poluvremenu uveo Džerarda umesto Adama Lalane, ali je kapiten nagazio Hereru i već u 46. minutu dobio direktan crveni karton.

Posle petnaestak minuta igre u nastavku Mata je postigao spektakularan gol na dodavanje Anhela Di Marije. Liverpul se vratio u meč u 69. minutu kada je Staridž dao gol.