Liverpul bolji od Olimpijakosa, Marković debitovao

Liverpul je golom Rahima Sterlinga u 5. minutu pobedio ekipu Olimpijakosa na prvoj utakmici u okviru Međnarodnog kupa šampiona, pripremnog turnira koji se igra u Americi.

Na ovom meču za “crvene” je debitova srpski reprezentativac Lazar Marković, koji je ovog leta došao iz Benfike za 20 miliona funti.

Prvi svoj meč u okviru priprema odigrao je kapiten Stiven Džerard. Marković je igrao po levom krilu, Sterling po desnom, a Danijel Staridž je bio najistureniji. Jedini gol je postignut već u 5. minutu, a strelac je bio mladi Sterling.

Liverpool: Jones, Johnson (Kelly 62), Skrtel, Toure (Coates 62), Enrique (Robinson 45), Gerrard (Lucas 62), Henderson, Can (Allen 45), Sterling (Ibe 75), Markovic (Coutinho 45), Sturridge (Lambert 75).

Naredni protivnik Liverpula na turniru je Mančester Siti, koji je rezultatom 5-1 pobedio ekipu Milana.