Liverpul rutinskom pobedom do finala i derbija sa Mančester Junajtedom

Liverpul je rezultatom 2-0 savladao ekipu Milana i tako se plasirao u finale turnira Međunarodni kup šampiona, gde ih dočekuje najveći rival Mančester Junajted. Golove za “crvene” su postigli Džo Alen i Suso, a Riki Lambert nije iskoristio jedanaesterac.

Menadžer Liverpula Brendan Rodžers je na ovoj utakmici zbog lakših povreda iz tima izostavio Danijela Staridža i Lazara Markovića, a kapiten Stiven Džerard je odigrao samo tridesetak minuta u nastavku.

Alen je posle greške u odbrani Milana oduzeo loptu na dvadesetak metara od gola i pogodio stativu. Na loptu je naleteo Rahim Sterling, čiji udarac je zaustavljen ali se lopta vratila do Alena, koji precizno šalje loptu u mrežu.

Liverpul je imao priliku da sa bele tačke poveća prednost, ali je Lambert, koji u Sautemptonu nikada nije promašio penal, bio neprecizan. Rezultat se nije manjao sve od 89. minuta, kada je rezervista Suso uputio lep i precizan udarac za konačnih 2-0.

Utakmici je prisustvovalo 70.000 navijača.

“Crveni” će u finalu igrati protiv Mančester Junajteda, koji je bio bolji od Real Madrida.

Liverpul: Mignolet, Kelly (Johnson 60), Toure (Sakho 60), Coates (Skrtel 60), Robinson Enrique 60), Lucas (Gerrard 60), Henderson (Suso 46), Allen (Can 60), Lambert (Peterson 60), Ibe (Coutinho 60), Sterling (Coady 46).