Mančester Junajted preokretom do pobede nad Liverpulom

Luis van Gal je osvojio svoj prvi pehar kao menadžer Mančester Junajteda, pošto su njegovi igrači preokretom došli do pobede od 3-1 nad Liverpulom, u finalu Međunarodnog kupa šampiona.

Vejn Runi i Huan Mata su svojim golovima za samo dva minuta doneli preokret svom timu, a pobedu je potvrdio mladi Džes Lingard.

Liverpul je poveo golom Stivena Džerarda sa bele tačke u 14. minutu, pošto je Fil Džons u kaznenom prostoru faulirao Rahima Sterlinga. “Crveni” su kontrolisali igru u prvom poluvremenu, ali je Mančester Junajted u nastavku zaigrao bolje i sa dva gola u 55. i 57. minutu došao do preokreta. Dva minuta pre kraja utakmice Lingard je rešio pitanje pobednika.

I jedan i drugi menadžer na teren su izveli svoje najbolje raspoložive igrače.

Mančester Junajted: De Gea, Evans (Blackett 46), Smalling, Jones, Valencia (Shaw 9), Herrera (Lingard 78), Fletcher (Cleverley 46), Young, Mata (Kagawa 68), Rooney [captain], Hernandez (Nani 68).

Liverpul: Mignolet, Kelly, Johnson, Skrtel, Sakho (Toure 74), Gerrard [captain] (Lucas 62), Allen (Ibe 62), Henderson, Coutinho (Peterson 77), Lambert (Can 62), Sterling.