Na današnji dan: Totenhem vodio 3-0, Mančester pobedio 5-3

Na današnji dan 2001. viđen je jedan od najupečatljivijuh preokreta u Premijer ligi. Totenhem je na svom terenu imao ubedljivih 3-0 na poluvremenu protiv Mančester Junajteda, ali su Crveni đavoli sa pet golova preoteli pobedu.

Možda bi i Dejvid Mojes mogao da se, sa svojim igračima, priseti ove velike utakmice, kako bi se malo trgli.

Totenhem je počeo silovito i na poluvremenu je izgledalo kao da će to biti katastrofa Mančester Junajteda. Prvi gol je postigao Din Ričards, kome je to bio debi za Pevce, a zatim su pogodili i Les Ferdinand i Kristijan Cige.

Međutim, snaga Fergusonovog tima je bila u tome što je umeo da se podigne.

Za 45 minuta su izrešetali mrežu domaćina. Endi Kol, Loran Blan, Rud van Nistelroj i Huan Sebastijan Veron su za pola sata u drugom delu već doneli preokret svojoj ekipi, a Dejvid Bekam je potvrdio tri minuta pre kraja.

Totenhem je sezonu završio na devetoj poziciji, a Mančester na trećoj.

Totenhem: Sullivan, Richards, King, Perry, Taricco, Ziege, Freund, Anderton, Poyet, Ferdinand, Sheringham. Zamene: Keller, Rebrov, Thelwell, Davies, Etherington.

Mančester Junajted: Barthez, Gary Neville, Irwin, Johnsen, Blanc, Beckham, Butt, Scholes, Veron, Cole, van Nistelrooy. Zamene: Carroll, Chadwick, Solskjaer, Phil Neville, Silvestre.