Poslednja provera: Liverpul dominirao protiv Dortmunda, Lovren postigao gol na debiju

Liverpul je savladao ekipu Borusije iz Dortmunda rezultatom 4-0 u poslednjem pripremnom meču pred početak nove sezone engleske Premijer lige.

Izuzetno partiju je pružio Filipe Kutinjo, koji se jednom upisao u strelce i odlično proigravao svoje saigrače, a drugi gol na meču je postigao Dejan Lovren na svojoj prvoj utakmici u dresu “crvenih” na Enfildu.

Brendan Rodžers je izveo najjaču postavu, sa nojalijom Havijerom Mankiljom na poziciji beka. Lazar Marković nije bio u protokolu za ovaj meč. Već posle deset minuta Danijel Staridž je spretno iskoristio priliku koja mu se ukazala posle fenomenalnog proigravanja u prazno od strane Kutinja.

Samo četiri minuta kasnije posle kornera Lovren pogađa za 2-0. Ovo nije njegov prvi gol na Enfildu, s obzirom na to da je prošle sezone bio strelac pobednosnog gola za Sautempton protiv Liverpula.

Posle četiri minuta igre u nastavku Kutinjo je povisio na 3-0, a poslednji gol je postigao Džordan Henderson.

Liverpul narednog vikenda igra protiv Sautemptona u prvom kolu nove sezone engleske Premijer lige.

LiverpulMignolet; Manquillo (Kelly 85′), Johnson (Enrique 61′), Skrtel, Lovren; Gerrard, Can (Lucas 46′), Henderson (Allen 80′), Sterling, Coutinho (Ibe 72′); Sturridge (Lambert 76′).

Borusija Dortmund: Langerak; Piszczek (Großkreutz 58′), Sokratis (Knystock 81′), Ginter, Schmelzer (Sarr 81′); Kehl (Bender 46′), Kirch (Immobile 46′), Mkhitaryan (Ji 64′), Aubameyang (Bandowski 76′), Jojic (Amini 77′); Ramos (Hofmann 46′)