Čelsi preokretom do pobede nad Ferencvarošem, lepi golovi Ramireza i Fabregasa

Čelsi je pobedio i svoju pretposlednju pripremnu utakmicu. “Plavci” su savladali Ferencvaroš na gostovanju rezultatom 2-1, a meč je ujedno bio i svečano otvaranje novog stariona mađarskog kluba.

Loše vesti za Žozea Murinja su stigle već posle pola sata, kada se povredio Didije Drogba, na svojoj prvoj utakmici koju je igrao od početka posle svog povratka u tabor Čelsija.

Utakmici je prisustvova i predsednik Mađarske, a za goste iz Engleske je krenulo loše već u 17. minutu, kada je bivši igrač Fulama Zoltan Gera doneo prednost domaćima. Desetak minuta kasnije Drogba je povredio članak i sa bolnom grimasom na licu je napustio teren, a zamenio ga je Oskar. Na poluvremenu je Murinjo napravio 6 od mogućeh 7 izmena i već posle 6 minuta igre u nastavku “plavci” posle lepog šuta Ramireza sa 16 metara dolaze do izjednačenja.

U 81. minutu Sesk Fabregas je napravio sjajan prodor po desnom strani i posla loptu u bliži ugao protivničkog gola.

Čelsi u utorak igra svoju poslednju pripremnu utakmicu pre početak Premijer lige. Na Staford Bridž ima tada dolazi Real Sosijedad.

Čelsi: Cech (Schwarzer 46), Azpilicueta (Moses 60), Christensen (Cahill 46), Zouma (Ake 75), Luis (Ivanovic 46), Mikel (Hazard 46), Ramires (Matic 61), Schurrle (Salah 46 (Van Ginkel 79)), Willian (Fabregas 46), Torres (Costa 46), Drogba (Oscar 28).